Powrót Mateusza Kuchty do treningów ()

Mateusz Kuchta wziął wczoraj udział w treningu drużyny z Zabrza. To dobra wiadomość dla zespołu Górnika. Niespełna 21-letni bramkarz Górnika w połowie października przeszedł zabieg artroskopii kolana. Od tego czasu Kuchta był wyłączony z zajęć. Do wczoraj, kiedy przed południem pojawił się na boisku treningowym.
Co oznacza powrót Kuchty do zdrowia? Trudno dziś o jednoznaczną odpowiedź. Jeszcze w trakcie rundy jesiennej Górnik podpisał kontrakt z Wojciechem Pawłowskim, który jesienią zdążył nawet zadebiutować w I lidze - bronił w ostatnim meczu ze Stalą w Mielcu. Mało tego, zimą z wypożyczenia do Rakowa Częstochowa wrócił do Zabrza Tomasz Loska, rówieśnik Kuchty, który pod Jasną Górą grał regularnie i dobrze. Tym samym Marcin Brosz ma w tej chwili do dyspozycji czterech bramkarzy, bo jest jeszcze Grzegorz Kasprzik, a wiosną Górnik rozegra tylko piętnaście meczów. Można więc założyć, że jeden z nich dostanie propozycję wypożyczenia do innego klubu. I nie jest wykluczone, że padnie na Kuchtę, który po blisko półrocznej przerwie w grze potrzebuje przede wszystkim regularnych występów na boisku, na co w Górniku miałby teraz niewielkie szanse.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]