Zygmunt Anczok: Nikt nie boi się Górnika! ()

- Mówi się, że Podbeskidzie walczyć będzie teraz o utrzymanie. A zabrzanie mają przecież tylko dwa punkty więcej od zespołu Jana Kociana – przyznaje były obrońca Górnika, Zygmunt Anczok.
» Górnik w niedzielę przegrał kolejne – szóste - już w tym sezonie spotkanie. Zespół Marcina Brosza plasuje się dopiero na 8. miejscu w tabeli. Wierzy pan w to, że drużyna wróci w przyszłym roku do ekstraklasy?
Zygmunt Anczok: - Ta wiara jest coraz mniejsza. Od początku sezonu obserwuję zabrzan i nie widać, aby to była drużyna na awans. Bolączek jest kilka. Na pewno brakuje klasowego snajpera. Jest Hiszpan Igor Angulo, który strzela gole, ale po pierwsze to nie jest typowy środkowy napastnik, a też nie prezentuje takich umiejętności jak nasi byli snajperzy, czyli Arkadiusz Milik czy Mateusz Zachara. Kolejny minus to granie zbyt spokojniej piłki, inne drużyny są agresywniejsze, bardziej waleczne. W meczu z Miedzą piłkarscy emeryci w zespole gości rozpykali Górnika. Wojciech Łobodziński, czy Łukasz Garguła rozgrywali piłkę, a młodzi odpowiednio się ustawiali oraz walczyli. Legniczanie obnażyli słabość gospodarzy.

» Co Górnik musi zrobić, aby wiosna była zdecydowanie lepsza?
- Rozwiązanie jest jedno. Musi się wzmocnić. Potrzeba tutaj dwóch-trzech wartościowych zawodników. Dobrze, że wprowadzana jest do zespołu młodzież, ale aby walczyć o awans potrzebni są także ograni piłkarze. Nie ma co sięgać zimą po zawodników z 3-4 półki, bo zanim wkomponują się do zespołu, zaaklimatyzują, wtedy będzie już za późno. Na dodatek nikt nie boi się Górnika! Drużyny przyjeżdżają do Zabrza i próbują narzucić swój styl gry, bez respektu dla gospodarzy. Czasami czuję się jak u siebie a to Górnik od początku powinien przeciwników stłamsić. Mówi się, że Podbeskidzie walczyć będzie teraz o utrzymanie. A zabrzanie mają przecież tylko dwa punkty więcej od zespołu Jana Kociana.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]