Adam Wolniewicz w środę wróci do treningów ()

23-lertni Adam Wolniewicz w niedzielnych derbach nie dotrwał na boisku nawet do przerwy. Krótko przed końcem pierwszej połowy prawy obrońca Górnika usiadł na murawie, by po chwili zejść z boiska. Pochodzący z Rudy Śląskiej piłkarz w wyniku zderzenia głowami z rywalem doznał wstrząśnienia mózgu. Górnik dziś miał trening, Wolniewicz na zajęcia nie wyszedł, był w tym czasie na badaniach. Diagnoza nie brzmi źle, skoro jest zgoda na to, by Wolniewicz w środę wyszedł na zajęcia i przygotowywał się do sobotniego meczu ze Zniczem Pruszków.

Trener zabrzan będzie miał też do dyspozycji Mariusza Przybylskiego. Przypomnijmy, że ten doświadczony pomocnik na moment opuścił boisko przy Bukowej z urazem kolana. Po 2-3 minutach wrócił jednak do gry. Dziś trenował, nic mu nie dolegało, więc na Znicz też powinien być gotowy. W Górniku nikt też nie pauzuje z powodu kartek, więc na sytuację kadrową trener zabrzan nie może narzekać.