Po blisko 50 latach opustoszał klubowy budynek Górnika na Roosevelta ()

Działacze Górnika opuścili stary budynek, który powstał za czasów prezesa Eryka Wyry.
Na Roosevelta w zasadzie opustoszał klubowy budynek. Trenerzy i działacze w tym tygodniu przeprowadzili się do biur na nowym obiekcie, dokładnie na trybunie południowej. - Łza się w oku zakręciła. Byłem świadkiem budowy tego budynku, był obecny w moim życiu z małymi przerwami ponad 40 lat. Starych drzew się nie przesadza, ale jak wszyscy się wyprowadzamy, to wszyscy. - Kończy się pewna historia. Sala klubowa, kawiarnia, sala „Bolka” Niesysto. To wszystko tworzyło klimat wielkiego Górnika. Coś się skończyło, wierzę, że na nowym obiekcie coś pięknego w końcu się zacznie...
Większość pomieszczeń już opustoszała. Jeszcze swoje pokoje zajmują Marcin Brosz i kierownik drużyny, choć oni też mają już gotowe biura na nowym stadionie. - Od początku było wiadomo, że przeprowadzka nastąpi. Dlatego w planie była budowa powierzchni biurowych. „Stary” budynek trudno ogrzać, koszty na pewno będą mniejsze – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki „Stadion w Zabrzu”.
Budynek będzie jednak wciąż funkcjonował, ale w zasadzie tylko w dniach meczowych. Muszą się w nim odbywać pomeczowe konferencje prasowe. - Wkrótce wyniesiemy też klubowe pamiątki, które docelowo trafią do muzeum Górnika Zabrze. Poza meczami budynek na dobrą sprawę będzie zamknięty. Jego przyszłość? Dziś jeszcze nie odpowiem na to pytanie – to jeszcze raz Tadeusz Dębicki. (...)
Czy opuszczenie budynku do zapowiedź wyburzenia tej części obiektu, a w perspektywie pamiętającej rok 1935 trybuny krytej? Na to pytanie nie usłyszymy dziś w Zabrzu odpowiedzi, ale... Skoro szatnie są w „starej” części, to raczej na wyburzenie się nie zanosi. Tym bardziej, że zgodnie z przepisami blisko szatni powinni mieć miejsca dziennikarze. Czyli obecny stan - mocno tymczasowy - jeszcze potrwa. Jak długo? Dotarły informacje, jakoby za 2-3 lata miasto chciało zacząć budować czwartą trybunę, by „zamknąć” obiekt. To wariant optymistyczny.

Więcej "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]