Górnik korzysta z metod Borussii Dortmund ()

Przy Roosevelta korzystają z Life Kinetic, nowoczesnego treningu, który stosowany jest także w Borussii Dortmund.
Norbert Bradel, trener przygotowania mentalnego, od 1 września związany jest z zabrzańskim klubem, ale pomagał zawodnikom Górnika już wcześniej. - Pierwszy kontakt z piłkarzami miałem przed meczem z Legią Warszawa. Mieliśmy spotkanie, a trafiłem na Roosevelta za pośrednictwem Marcina Brosza. Znamy się od jakiegoś czasu, ale jeszcze nigdy nie pracowałem z drużynami prowadzonymi przez tego szkoleniowca – mówi specjalista mentalny.

W sierpniowym starciu w Pucharze Polski „Trójkolorowi” sprawili ogromną niespodziankę, pokonując u siebie 3:2 po dogrywce Legię Warszawa. - Daleki jestem od przypisywania sobie jakichkolwiek zasług. Można wiele rzeczy osiągnąć, ale poprzez konsekwentną pracę. Od 1 września jestem już bardziej związany z klubem z Zabrza. Pracuje codziennie i dosyć intensywnie, zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Jestem jednak trenerem mentalnym, a nie psychologiem. Inaczej niż psycholog patrzę na zawodników. Ja bardziej zajmuję się umysłem, tym, jak umysł steruje naszym ciałem, w jaki sposób postrzegamy rzeczywistość oraz jak emocje wpływają na postrzeganie i decyzyjność – podkreśla Bradel, który w swojej pracy korzysta z systemu Life Kinetic, stosowany jest on także w Borussii Dortmund.

Na czym on polega? To połączenie nowoczesnego treningu umysłu z aktywnością fizyczną. Poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, wizualne i koordynacyjne oraz inne zadania stawiane ciału umysł zmuszany jest do rozwoju. Zawodnicy stają się tym samym nie tylko bardziej kreatywni i elastyczni, zwiększa się u nich odporność na stres, ale przede wszystkim zwiększają się także ich możliwości umysłu. Bezpośrednio przekłada się to na redukcję popełnianych błędów w sporcie oraz życiu codziennym.

Dla Bradela współpraca z piłkarzami to nie pierwszyzna. - Pracowałem ze sportowcami w kraju i za granicą, ale nie przytoczę nazwisk zawodników, czy nazw klubów. Na Zachodzie podpisuje się w tej kwestii klauzulę poufności. Pracuję na sukces danego sportowca i to jest najważniejsze. Czy piłkarze Górnika są w dołku? To szerszy problem, nie tylko słabych wyników, ale także chociażby krzywdzących decyzji sędziowskich. Badaliśmy jednak poziom stresu u piłkarzy i wygląda on całkiem dobrze, jest jedynie lekko poniżej średniej – przekonuje. - Czy to moje największe wyzwanie? W klubie z tak przebogatą historią jeszcze nie pracowałem. Inaczej też pracuje się z zespołem, który walczy o awans, a inaczej z zespołem, który rywalizuje o utrzymanie - kończy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]