Trener mentalny będzie pracował z piłkarzami Górnika ()

Norbert Bradel jest uznanym specjalistą w dziedzinie treningu mentalnego - współpracował ze szkoleniowcami z Austrii i Niemiec, w tym w Bundelidze.
Praca mentalna ze sportowcami nie jest klasyfikowana jako nauka. - Należy bardziej ją traktować, jako zbiór technik psychologii i kinezjologii sportowej - zaznacza nowy współpracownik sztabu szkoleniowego Górnika Zabrze.
Sportowcy biorący udział w treningu mentalnym, mają poczucie perfekcyjnego uprawiania swojej dyscypliny, wykonywania zadań i czynności, emocjonalnej przewagi nad rywalem. 
- Zwątpienie, obawa czy niepewność nie mają tu racji bytu. Celem treningu mentalnego jest zwiększenie lub zoptymalizowanie umiejętności sportowca w dyscyplinie którą uprawia - przekonuje Norbert Bradel. - Zawodnik musi umieć wyznaczać sobie cele, odpowiednio motywować, opanować sztukę relaksu, jak i radzić sobie ze stresem. Jedną z podstaw jest odpowiednia, pozytywna postawa życiowa. To klucz do sukcesu.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]