Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Marcin Brosz (trener Górnika): - Początkowy fragment meczu, sytuacja z drugiej minuty, karny i utrata bramki spowodowała, że graliśmy zbyt nerwowo. Akcje nie były płynne, pojawiała się nerwowość i tak naprawdę nadzieję dał nam Mateusz Kuchta, który bardzo dobrze interweniował. Chcieliśmy iść za ciosem, mieliśmy swoje sytuacje, by szala przeszła na naszą stronę, ale w ostatnich sekundach straciliśmy bramkę. Mecz z Legią i dogrywka nie miała żadnego znaczenia. Fakt, że w 85. minucie strzeliliśmy gola, mówi sam za siebie. Jeśli chodzi o przygotowanie kondycyjne, wszystko było na dobrym poziomie.

Kamil Kiereś (trener GKS-u): - Poziom meczu nie zawiódł. Jak przystało na derby, dwie drużyny chciały wygrać. Bardzo pragnęliśmy tego zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy faworytem, mieliśmy w sobie pokorę, ciężko pracowaliśmy i wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie zdobyć bramki, zainkasować punkty. Moim zdaniem, zagraliśmy dobre spotkanie, dobrze w nie weszliśmy. Nie było to szczęśliwe zwycięstwo. Przy stanie 1:1 mogliśmy mieć trudny moment, mentalnie, co rywal mógłby wykorzystać, ale nic takiego się nie stało. Po dwóch spotkaniach gra była dobra, ale zdobycz punktowa - mała. Ta wygrana da nam mentalnego kopa, ale musimy nadal mieć w sobie pokorę.