Forum
 

Sport: Kibice dopisali, ponad 10000 fanów na Roosevelta ()

Atmosfera na meczu Górnika Zabrze ze Stalą Mielec była bardzo gorąca - ocenia katowicki "Sport". Wielką niewiadomą była frekwencja na premierowym meczu zabrzan w pierwszej lidze. Piątkowy wieczór, nieudana inauguracja w Legnicy i sam fakt, że przyszło grać na zapleczu ekstraklasy, nakazywały pewną ostrożność. Tymczasem było tak, jak życzyli sobie tego piłkarze i kadra szkoleniowa klubu. - Chcielibyśmy, by na mecze chodziło co najmniej 10000 kibiców - mówił trener Marcin Brosz. Mówisz - masz. Dokładna frekwencja na obiekcie wyniosła wczoraj 10625 kibiców, z czego 205 to fani Stali.
Wynik bardzo dobry, choć warto przypomnieć, że kiedy zabrzanie grali pierwszy mecz po spadku w 2009 roku na stadion - jeszcze stary obiekt - przyszło blisko 17000 ludzi. Była to jednak sobota i pierwsza kolejka. Górnik nie musi wcale mieć kompleksów. Gdyby spojrzeć na frekwencję w ekstraklasie, to w trzeciej kolejce więcej fanów przyszło tylko na mecze w Gdańsku i Gdyni. Mniej niż w piątek na Roosevelta było nawet w Poznaniu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online