Marek Kasprzyk: Górnik ma grać w ekstraklasie!

Marek Kasprzyk był w kadrze zespołu z Zabrza, gdy jeszcze grał w nim Marcin Brosz. Teraz został jego asystentem.
- Zna bardzo dobrze struktury młodzieżowe klubu, więc jest częścią naszego planu, który przedstawialiśmy. Wszyscy widzą, jak wielu jest nowych młodych piłkarzy przy pierwszym zespole. Korzystamy zatem z wiedzy osób związanych z Górnikiem i mających rozeznanie – tak trener Marcin Brosz „reklamuje” swojego nowego asystenta. Padały różne kandydatury, a ostatecznie padło na Marka Kasprzyka, o czym oficjalnie przy Roosevelta poinformowano w poniedziałek.
- To dla mnie nobilitacja. Z trenerem przecież – tak jak z piłkarzem. Im wyżej się jest, tym większe zadowolenie. Znamy się z trenerem Broszem dość długo, bo akurat miałem przyjemność być w kadrze Górnika w czasach, gdy jeszcze był zawodnikiem - zdradza 36-latek, który pochodzi z Zabrza.
- Wychowałem się w Górniku, grałem tu od 8. do 21. roku życia. Od trzech lat pracuję z kolei w klubie z młodzieżą. I nadal, mimo nowej roli, będę jej doglądał – zapowiada Kasprzyk. (...)
- To dla mnie ważny moment. Temat dołączenia do sztabu Górnika zaczął się jakiś czas temu. Praca zawodowa powodowała jednak, że wszystko przeciągnęło się w czasie. Trzeba było podomykać sprawy prywatne. Życie zostało poniekąd odwrócone do góry nogami. Będę robił praktycznie wszystko to, co może drugi trener, asystent. Jestem do dyspozycji. Prócz tego, czego zażyczy sobie trener Brosz, planuję też dać coś od samego siebie – podkreśla nowy członek sztabu szkoleniowego 14-krotnych mistrzów Polski. (...)
Cel, jaki mu przyświeca, może być tylko jeden. – Górnik ma grać w ekstraklasie, a nie I lidze! – zaznacza z mocą Marek Kasprzyk, legitymujący się licencją UEFA A.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online