Po łupy do Zabrza

Enkeleid Dobi jest kolejnym zawodnikiem Zagłębia Lubin, który w krótkim okresie czasu przeniósł się do Górnika Zabrze. Dokładnie rok temu na Roosevelta trafił Andrzej Niedzielan, więc mówi się, że Albańczyk ma być jego następcą. - Chciałbym strzelić choć połowę tego co Niedzielan. Siedem, osiem bramek to byłby łup, który bardzo by mnie zadowolił - rozpoczął Dobi. 
- Górnik dał za Niedzielana trzydzieści piłek, pański transfer kosztował ponoć o kilka futbolówek mniej.

- Z tymi piłkami to są tylko żarty. Moje odejście to była typowo dżentelmeńska umowa, żadnych piłek Zagłębie za mnie nie dostało.

- To może musiał pan zrzec się długów?

- Nie, żadnych długów nie było i nie ma. Zagłębie to naprawdę dobry klub, który będę miło wspominał.

- Ale w tym klubie nie zrobił pan furory, przez dwa lata strzelił pan raptem osiem goli.

- Długo się aklimatyzowałem w nowym otoczeniu. A jak już wszystkich poznałem, to zacząłem zdobywać gole. Ostatnio jednak wchodziłem z ławki, przez dziesięć czy piętnaście minut trudno się wykazać.

- Jest pan przesądny?

- Nie, raczej nie.
- Ostatnią bramkę strzelił pan jednak 13 kwietnia.

- Nie chciałbym mówić o pechowej trzynastce, to czysty przypadek. Tego gola strzeliłem Stomilowi Olsztyn, a potem grałem już mniej, to i okazji do strzelania bramek brakowało.

- W Albanii mówili na pana Lupo (Wilk - przyp. red.). Czy koledzy w Zabrzu poznali już tę ksywkę?

- Na razie wołają na mnie Dobi, albo Czarny. Mam ciemną karnację, pewnie stąd to skojarzenie.

- Serce zostawił pan w Lubinie, tam mieszka narzeczona Magdalena.

- Magda była w Zabrzu kilka , ale już musiała pojechać do domu. Ona jest dla mnie bardzo ważna, ale teraz ważniejsza jest piłka, kariera. Bardzo chciałbym się odrodzić, bo to jedyna szansa na to, bym wrócił do reprezentacji.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]