Górnik drugi rok z rzędu wygrywa mecz w rocznicę finału PZP

29 kwietnia 1970 roku Górnik zagrał - jako jedyny polski klub - w finale europejskiego pucharu.
Górnik przegrał wtedy z Manchesterem City 1:2. Data jednak zobowiązuje, tym bardziej, że Stanisław Oślizło, który wtedy strzelił gola, tradycyjnie siadł w piątek na trybunach. Tym razem Górnik wygrał 2:1. Jakby tego było mało, rok temu też grał 29 kwietnia w Zabrzu. Wtedy z Zawiszą Bydgoszcz i wygrał... 2:1. 
Wypada odnotować, że Górnik pierwszy raz wygrał w tym sezonie dwa mecze z rzędu grając na własnym boisku (Podbeskidzie i Śląsk). Wcześniej zwyciężał... Śląsk i Piast. W trzech meczach z zespołem z Wrocławia zabrzanie zdobyli w sezonie 2015/16 aż 7 punktów.
Kibicom na Roosevelta mógł się przypomnieć mecz ze Śląskiem grany jeszcze za kadencji Adama Nawałki. Górnik w 90 minucie przegrywał 1:2, by w doliczonym czasie strzelić dwa gole (Iwan i Nakoulma). Było to 18.10.2013 roku. Tamto spotkanie z boiska w zespole gospodarzy pamiętał tylko Mariusz Przybylski, który wczoraj grał przeziębiony. Adam Nawałka z kolei siadł na trybunach stadionu przy Roosevelta.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]