Kibice dumą Górnika

Górnik w sezonie zasadniczym wygrał tylko dwa mecze przed własną publicznością – ze Śląskiem 2:0 i z Piastem 5:2. To się oczywiście już nie zmieni, bowiem w 30. kolejce zabrzanie grają w Kielcach. W całej historii klubu nie zdarzył się przypadek, by Górnik miał tak mizerny dorobek na obiekcie przy Roosevelta. Kiedy w 2009 roku spadł z ligi, wygrał aż sześć razy w roli gospodarza. Od czasu wygranej z zespołem z Gliwic, co miało miejsce na początku grudnia, nie udało się zabrzanom sięgnąć po trzy punkty na Roosevelta. Ba, od tego czasu zdobyli na własnym stadionie tylko dwa gole. Oba były autorstwa środkowego obrońcy, Bartosza Kopacza, co wystawia wręcz katastrofalną ocenę grze ofensywnej drużyny. Choć można odnotować pewien postęp. W poprzednich dwóch meczach granych w Zabrzu, Górnik oddał w sumie dwa celne strzały na bramkę Lecha i Lechii. Wczoraj aż... pięć. Sam Jose Kante trzy razy zatrudnił Dawida Kudłę. Nadzieja? Mecze w grupie spadkowej. Górnik wtedy rozegra w Zabrzu jeszcze trzy mecze.
Mimo tak beznadziejnych wyników kibice wciąż chodzą na obiekt w Zabrzu. W tym roku cztery spotkania Górnika przy Roosevelta obejrzało ponad 60000 widzów, co daje doskonałą średnią 15000 na mecz. Oczywiście na ten wynik wpłynęła przede wszystkim frekwencja na derbach z Ruchem, kiedy otwierano obiekt. 21 lutego na stadion przyszło 25000 ludzi. W piątek mecz z Pogonią obejrzało 11885 kibiców.

23. kolejka
Górnik Zabrze - Ruch Chorzów (24 563 widzów)

25. kolejka
Górnik Zabrze - Lech Poznań (12 453)

27. kolejka
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (12 586)

29. kolejka
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (11 885).

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online