Radosław Janukiewicz odejdzie z Górnika?

Górnik do końca marca może skorzystać z opcji pierwokupu Radosława Janukiewicza, który nie zostanie raczej w klubie.
Doświadczony zawodnik został wypożyczony z Pogoni Szczecin w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej przegrał rywalizację o miejsce w kadrze „portowców”, między innymi z Dawidem Kudłą, wychowankiem i kibicem Górnika. Od tamtej pory Janukiewicz w barwach zabrzańskiej drużyny rozegrał 12 spotkań ligowych, ale po meczu z Legią (1:3) trener Jan Żurek zdecydował się posadzić go na ławie. - W spotkaniu z Lechią (1:1) postawiłem na Grzegorza Kasprzika, bo atutami pierwszego z nich są szybkość i refleks. Bardziej pasował mi do starcia z gdańszczanami - tłumaczył swoją decyzję Jan Żurek.

- Byłem zdziwiony, gdy Górnik w poprzednim roku sprowadził Janukiewicza, a wcześniej Sebastiana Przyrowskiego - przyznaje Mirosław Dreszer, który w lidze w bramce rozegrał 171 meczów. - Pierwszemu z nich służył szczeciński klimat. Tam był przez długi okres zawodnikiem numer jeden na tej pozycji. Później jednak wygryzł go ze składu Kudła i na dziś to młody golkiper jest lepszym graczem. Przyrowskiego obserwowałem, kiedy grał w GKS-ie Tychy. Bramkarz tej klasy nie wybronił tyszanom praktycznie żadnego meczu - ocenia Dreszer.

W przypadku Janukiewicza, władze śląskiego klubu do końca marca mają czas, aby skorzystać z opcji pierwokupu. - Nie podjęto jeszcze decyzji - wyjaśnia Rafał Kędzior, rzecznik prasowy Górnika. Wiele wskazuje jednak na to, że Janukiewicz także pożegna się z zespołem. - Lepiej stawiać na swoich. Jest Kasprzik, który bardzo mocno utożsamia się z klubem i ma spore umiejętności. Poza tym na wypożyczeniu w GKS Katowice broni Mateusz Kuchta. Mam kontakt z Januszem Jojką (trener bramkarzy w GKS-ie – przyp. red.), który bardzo pozytywnie się o nim wypowiada. To utalentowany zawodnik - dodaje Dreszer.

Kuchta, który ma zaledwie 20 lat, przy Bukowej spisuje się dobrze. W nagrodę został powołany na zgrupowanie kadry U-20.

- Górnik praktycznie nie musi rozglądać się za obsadą bramki na kolejny sezon. Też jestem zdania, że bardziej korzystnym rozwiązaniem jest danie szansy zawodnikom stąd. Zabrzanie o bramkarzy nie muszą się martwić. W tym roku też z tyłu jest dobrze, a zdecydowanie większym problemem jest ofensywa, bo samymi remisami nie uda się utrzymać w lidze – kończy Żmuda.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]