Forum
 

Górnik wciąż szuka nowych piłkarzy

Zabrzanie od sierpnia, kiedy trenerem drużyny został Leszek Ojrzyński, sprowadzili już dwunastu piłkarzy. Efekt tych zmian jest niewielki, drużyna zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli, z każdym tygodniem tracąc dystans do konkurencji. Zagrożenie degradacją jest więc coraz większe, tym bardziej, że w drużynie brakuje kreatywnych i skutecznych piłkarzy w ofensywie. W ostatnim meczu z Lechią na boisko nie wyszedł żaden nominalny napastnik. Jose Kante wszedł na boisko z ławki, a Maciej Korzym i Szymon Skrzypczak grali w rezerwach i nie znaleźli się nawet w meczowej osiemnastce. W dwóch ostatnich meczach granych na Roosevelta drużyna oddała w sumie dwa celne strzały na bramkę, a jedynego gola zdobył środkowy obrońca.
Z informacji "Sportu" wynika, że jeszcze dwóch piłkarzy zagranicznych może w najbliższych dniach przylecieć na Śląsk. Mowa o napastniku i ofensywnym pomocniku. Po meczu z Podbeskidziem w lidze nastąpi 2-tygodniowa przerwa w rozgrywkach, którą ewentualnie można będzie wykorzystać na sprawdzenie tych piłkarzy. Inna rzecz, że lista piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek nie jest „z gumy”. Gdyby więc klub chciał zgłosić jeszcze 1-2 piłkarzy do rozgrywek, to tylu samo musiałby z tej listy wykreślić. Bez możliwości powrotu, o ile oczywiście nie wydarzy się jakiś przypadek losowy.
Górnik wczoraj miał wolne, pierwszy raz od chwili objęcia zespołu przez Jana Żurka. Piłkarze do zajęć wracają dziś, jednak trener nie przewiduje już – jak w ubiegłym tygodniu – dwóch treningów dziennie. Drużyna będzie miała jedne zajęcia, te dzisiejsze zaplanowano na 16:00. Poza treningiem będą tylko Rafał Kosznik, Erik Grendel i Paweł Golański. Wszystkich innych piłkarzy Jan Żurek będzie miał do dyspozycji. Także Romana Gergela, który w meczu z Lechią ujrzał czerwoną kartkę, ale w konsekwencji dwóch żółtych. W wypadku Słowaka piątej i szóstej w sezonie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online