Forum
 

Jan Żurek już raz w debiucie ograł Legię

Jan Żurek poprowadzi Górnika Zabrze w meczu z Legią. W Warszawie zespół Górnika Zabrze poprowadzi Jan Żurek, który jest zatrudniony w klubie, ma odpowiednie papiery i spore doświadczenie w ekstraklasie. Choć nie pracował w tej klasie rozgrywkowej od wielu lat. Żurek ostatnio zajmował się skautingiem, to na jego oczach zmarł dyrektor wykonawczy Górnika, Krzysztof Maj, kiedy 15 listopada ubiegłego roku obaj jechali na obserwację meczu do Czech. 
Żurek pierwszy raz prowadził zabrzan - wtedy też awaryjnie - w 1996 roku. Skończyło się na czterech meczach. Ciekawostką jest natomiast fakt, że kiedy został wybrany trenerem klubu na przełomie roku 1997 i 1998, pierwszy raz prowadził zespół 7 marca 1998 roku, czyli niemal dokładnie 18 lat temu. Był to Górnik Zabrze, który grał ligowy mecz z... Legią. Goście byli zdecydowanym faworytem, jednak przegrali na Roosevelta 0:2. Oba gole strzelił wtedy Marcin Kuźba. W tym czasie jego podopiecznymi byli między innymi pracujący dziś w zawodzie trenera Michał Probierz, Dariusz Dźwigała czy... Jan Urban.
Skoro z Ojrzyńskim odeszli jego asystenci, to w trybie nagłym klub był zmuszony do znalezienia osób, które będą pomagać Żurkowi w pracy. Padło na Józefa Dankowskiego oraz Marka Kostrzewę, którzy na początku roku przejęli zespół rezerw Górnika. W Warszawie przynajmniej jeden z nich siądzie na ławce. Czy to tylko pomysł na jeden mecz? Tego nikt dziś nie może zadeklarować. Na rynku zbyt wielu kandydatów do przejęcia drużyny nie ma, można też przypuszczać, że w obecnej sytuacji nie każdy będzie chciał podjąć pracę na Roosevelta, gdzie są efektowne trybuny, ale nie ma drużyny. W każdym razie Górnik szuka, ponoć wysoko stoją akcje Dariusza Dźwigały. Żurek pierwszy trening prowadził wczoraj o 14.00, potem zamknął się w gabinecie z grupą starszych piłkarzy, między innymi Radosławem Sobolewskim, który z powodu urazu w Warszawie raczej jednak nie zagra. Wcześniej Leszek Ojrzyński pożegnał się z zespołem. Krótko, spokojnie... Podobnie jak jego asystenci. Górnik do Warszawy wyjeżdża dziś po treningu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online