Odchodzą za chlebem

Szybkimi krokami zbliża się koniec sezonu w ekstraklasie. Dawno już drużyna Górnika nie zajmowała w tej części rozgrywek tak wysokiego miejsca w tabeli, bo za takowe trzeba uznać szóstą pozycję. W ostatnich latach bywało tak, że zabrzanie drżeli o to, czy się utrzymają w gronie pierwszoligowców. Wydawać by się zatem mogło, że w takiej atmosferze można spokojnie myśleć o przyszłości. 
Tak jednak nie jest. Sporej grupie zawodników Górnika 30 czerwca kończą się kontrakty. To oznacza, że będą dysponować swoją kartą zawodniczą i będą mogli sobie szukać nowego klubu. Czy zanosi się na to, że drużyna z ulicy Roosevelta zmieni się nie do poznania?

- Na razie przeprowadziłem rozmowy z Lechem, Wiśniewskim, Prasnalem, Radlerem, Kaczmarczykiem, Nosalem. W kolejce znajdują się następni zawodnicy. Mam dla nich konkretne propozycje dalszego występu u nas, ale decyzja należy do zainteresowanych. Nikogo na siłę nie będziemy zatrzymywać. Zgłaszają się do nas piłkarze z różnych klubów, którzy są zainteresowani grą w Górniku. Nie chcę na razie zdradzać nazwisk, ale mogę powiedzieć, że są wśród nich zarówno znani, jak i tacy, którzy dopiero wchodzą na piłkarską arenę - mówi prezes Górnika Zbigniew Koźmiński.

Oprócz wspomnianych przez Koźmińskiego piłkarzy, także innym kończą się kontrakty. Są wśród nich między innymi: Rafał Kocyba, Marek Koźmiński, Adam Kompała, Michał Probierz, Grzegorz Lekki.

- Czuję ogromny sentyment do Górnika, bo w tym klubie stałem się znanym zawodnikiem. Ma już jednak dwadzieścia dziewięć lat i muszę myśleć o zabezpieczeniu przyszłości mojej rodzinie. Jeżeli nadarzy mi się okazja przejścia od jakiegoś niemieckiego klubu, to na pewno z niej skorzystam. Nie mam oczywiście na myśli drużyny z Bundesligi, bo jestem realistą, ale myślę, że w drużynach z niższych lig spokojnie mógłbym grać - twierdzi z kolei Jacek Wiśniewski.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]