W Górniku z nowym rozdaniem

Za kilka dni rusza 22. kolejka ekstraklasy. Jak minęła zima u piętnastej drużyny rozgrywek?
Finalizacja prac na stadionie przy Roosevelta. W Zabrzu nie ukrywają, że za kilkanaście dni powinien rozpocząć się nowy rozdział w historii klubu. Od ponad miesiąca na obiekcie pracuje ponad 400 osób i dziś nie ma żadnego zagrożenia, by 21 lutego Górnik nie mógł zagrać przy trzech nowych trybunach. I prawdopodobnie wypełnionych, skoro tylko od poniedziałku sprzedano przez internet około 17000 biletów, a nie zaczęła się jeszcze sprzedaż w kasach. Obiekt będzie mógł pomieścić nieco ponad 24000 kibiców. Tylko z pierwszego meczu kwota uzyskana ze sprzedaży biletów powinna wynieść w granicach 650-700 tysięcy złotych.

Najważniejszy transfer
Mało kto zakontraktował zimą tylu piłkarzy. Rewolucja? Chyba za duże słowo, ale sześciu nowych zawodników sprowadzonych w ciągu ostatnich tygodni to jeden z ligowych rekordów zimy. Trudno wskazać transfer najważniejszy, choć w Górniku marzą, by można było tak powiedzieć o Jose Kante, hiszpańskim napastniku sprowadzonym z cypryjskiej Larnaki. W końcu deficyt klasowego napastnika był jesienią największym problemem drużyny. Ciekawie może być na bokach obrony. W końcu Paweł Golański to były reprezentant Polski, a Ken Kallaste obecny zawodnik kadry Estonii.

Problem
Górnik nawet nie kryje, że zgrupowanie w Hiszpanii było dalekie od ideału. Przede wszystkim jednak zabrzanie zagrali tam tylko dwa sparingi z miejscowymi klubami niższych lig. Pierwsze na boisku, które nie było pełnowymiarowe. Przy tak dużym gronie nowych zawodników brak odpowiedniej liczby gier kontrolnych może być na początku rozgrywek problemem. „Nowych” trzeba zgrywać, a Leszek Ojrzyński nie bardzo miał gdzie i z kim.

Liczba 12
Tylu piłkarzy wystawił Górnik na listę transferową na początku stycznia. Do tej pory nieco ponad połowa z nich odeszła z Zabrza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]