Finisz Górnika. Sytuacja niemal beznadziejna zmieniła się w trudną

Górnik ma dziś cztery punkty straty do grupy mistrzowskiej. Miesiąc temu miał taką stratę do piętnastego miejsca.
Piłkarze Górnika i Lubina jako pierwsi zaczęli zimowe wakacje. Kto w lepszych nastrojach? Biorąc pod uwagę całą rundę na pewno beniaminek ligi, w końcu Zagłębie zajmuje miejsce w górnej ósemce, o czym zabrzanie mogą tylko pomarzyć. Nie zmienia to jednak faktu, że także na Roosevelta atmosfera zdecydowanie się poprawiła w stosunku do tej sprzed 4-5 tygodni. Grudzień okazał się najlepszym miesiącem zabrzan w całym roku.
W ciągu osiemnastu dni zdobyli oni aż dziesięć punktów i strzelili dwanaście bramek, co sprawiło, że sytuacja niemal beznadziejna zmieniła się w trudną, ale dającą nadzieję na przyszłość. Górnik ma dziś tylko cztery punkty straty do grupy mistrzowskiej. Po piętnastej kolejce taką stratę miał do miejsca... piętnastego.
W sobotę piłkarze mieli w zabrzańskim hotelu „Ambasador” spotkanie wigilijne, na którym pojawiły się władze Zabrza, łącznie z prezydent, Małgorzatą Mańką-Szulik. Lepszy wynik na koniec roku nie mógł się drużynie i właścicielowi Górnika trafić, także w perspektywie tego, co czeka klub i miasto w lutym, kiedy zespół ma już grać na nowym stadionie dla 24000 widzów. 21 lutego do Zabrza przyjedzie Ruch i można przypuszczać, że po takim finiszu w roku 2015 nie będzie problemu, by wypełnić obiekt kibicami. - Był tej jesieni moment bardzo trudny, ale wierzę, że co nas nie zabiło, to nas wzmocniło. Pracy jest mnóstwo, jednak idziemy do przodu. Już sam fakt, że nie kończymy roku na ostatnim miejscu jest ważny, także z psychologicznego punktu widzenia – mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]