Nowa nazwa stadionu Górnika

Zabrzański stadion, największy tego typu obiekt na Śląsku, którego oddanie planowane jest na wiosnę przyszłego roku, otrzymał nową tożsamość. Wiąże się to z przeistoczeniem się obiektu ze „stadionu w budowie” na nowoczesną arenę sportową z widownią o pojemności 24 tysięcy miejsc.
Kierując się koniecznością zmiany postrzegania obiektu, właściciel podjął decyzję o wprowadzeniu nowego nazewnictwa i identyfikacji wizualnej. W przyszłym roku sukcesywnie wprowadzana będzie nowa nazwa obiektu: Arena Zabrze.

Chcemy, aby Arena Zabrze stała się wizytówką miasta, nie tylko dzięki skojarzeniom z Górnikiem Zabrze, ale również dzięki funkcjom, jakie będzie pełniała dla mieszkańców miasta i regionu. Arena Zabrze to miejsce, w którym wielkie emocje, pasja, duch współzawodnictwa i energia nowoczesnego biznesu z założenia przeplatają się ze sportem i wielką historią zwycięstw, tworząc nierozerwalną całość. Jest to jedyny w naszym regionie obiekt o takiej pojemności i o tak dużym potencjale - mówi Tadeusz Dębicki prezes spółki Stadion w Zabrzu

Punktem wyjścia zarówno dla kształtu bryłyAreny Zabrze, jak i nowej identyfikacji wizualnej było zachowane z poprzedniego obiektu prostokątne pole gry otoczone trybunami, okrytymi z zewnątrz ażurową elewacją z charakterystycznymi zaokrągleniami narożników. Nowa identyfikacja wizualna obiektu zawiera w sobie element graficzny optycznie przypominający widok bryły z góry. Aby podtrzymać i podkreślić ścisły związek stadionu z Górnikiem Zabrze zdecydowano się na kolorystykę, która w środowisku sportowym jest jednoznacznie i błyskawicznie rozpoznawana. W logotypie Areny Zabrze zastosowano te same barwy, którymi od lat posługuje się Górnik, czyli kolory: biały, niebieski i czerwony.

Głównym celem wdrożonych zmian było podkreślenie synergii nowo powstałej infrastruktury sportowej, zamkniętej w doskonale zaprojektowanej bryle, z emocjami, jakie niesie za sobą współzawodnictwo, dążenie do sukcesu i zwycięstwa, przy jednoczesnym respektowaniu dążeń i pragnień partnerów zarówno sportowych, jak i biznesowych. Bowiem Arena Zabrze to nie tylko funkcjonalnie zaprojektowany stadion piłkarski, ale również miejsce spotkań dla biznesu. W przyszłym roku w obrębie obiektu oddane do użytkowania zostaną powierzchnie biurowe, komercyjne oraz loże VIP. Arena Zabrze to miejsce gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością w aurze atmosfery stworzonej przez wielkie sportowe emocje.źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]