Pomeczowe wypowiedzi trenerów

- Straciliśmy bramkę tak, jak z Koroną, na początku spotkania, choć w pierwszej minucie to my mieliśmy piłkę w polu karnym i rzut rożny. Ale popełniliśmy błąd przy pressingu, były za duże odległości w środkowej strefie. Mieliśmy jeszcze szansę przechwycić podanie na skrzydło, ale nie udało się i straciliśmy gola podobnego jak z Podbeskidziem - Leszek Ojrzyński, trener Górnika, bardzo szczegółowo przeanalizował pierwsze 100 sekund meczu. 

Nic dziwnego - miały wpływ na kolejne minuty. - Znów musieliśmy gonić wynik. To nasze fatum, które nas prześladuje. Tylko ze Śląskiem strzeliliśmy pierwsi gola i ten mecz wygraliśmy. Walczyliśmy jednak dalej, mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy, a Wisła czekała na kontry. Ma do tego bardzo dobrych zawodników i mogła podwyższyć rezultat - przypominał Ojrzyński.

W drugiej połowie udało się zdobyć bramkę po stałym fragmencie gry, mieliśmy wyśmienitą sytuację na 2:1, ale niestety Cierzniak obronił. W ostatnich 15 minutach zeszło z nas powietrze i to Wisła miała lepsze sytuacje - realnie oceniał widowisko opiekun zabrzan. - Mamy jeden punkt, który za wiele nie zmienia, bo po podziale punktów nadal zostanie nam pięć...

Nie jest to jedyny problem Leszka Ojrzyńskiego. - Musimy wylizać rany i radzić sobie w następnych trzech albo więcej meczach bez Michała Janoty i Macieja Korzyma. Obaj mają kontuzje mięśnia dwugłowego uda. W przypadku Korzyma może to być coś poważniejszego, bo nie wstał o własnych siłach, tylko musiał być zniesiony - podkreślał ze smutkiem.

Kazimierz Moskal (trener Wisły): - Mam duży żal i pretensje do zespołu o pierwszą połowę. Zamiast zakończyć ten mecz po kilku minutach, daliśmy Górnikowi życie, a on to wykorzystał. W drugiej połowie zagraliśmy po prostu słabiej. Górnik miał sytuacje i mecz mógł się różnie zakończyć. Jak w siatkówce - kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Wynik mógł być różny, stąd mój żal i pretensje o niewykorzystane sytuacje przed przerwą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online