Forum
 

Szczelniejsza obrona na Lechię

Jak zagrają zabrzanie przeciwko Lechii Gdańsk? Nie można wykluczyć, że Leszek Ojrzyński kolejny raz zagra wzmocnioną defensywą. W Poznaniu wystawił trzech defensywnych pomocników, w przeciwko Legii trzech środkowych obrońców.
- Nie zmieniłbym tej taktyki, bo musimy brać pod uwagę, kim dysponujemy i przeciwko komu gramy. Pomysł na Poznań był dobry, tylko szwankowała jakość wyprowadzenia szybkiego ataku – mówił trener zabrzan. 
Górnik sporo pracował nad tym elementem gry w trakcie przerwy na kadrę, podobnie jak nad stałymi fragmentami, które momentami siały spustoszenie w szeregach Legii. - To jest nasza silna strona. Gra obronna też może być skuteczna, o ile jest to obrona mądra i nie zbyt „głęboka”. Tak było długimi fragmentami w Poznaniu i w końcówce meczu z Legią.
- Brak Kuświka w Lechii? Trochę krwi nam napsuł, kiedy jeszcze grał w Ruchu. Teraz też zaczął strzelać gole, ale oni mają taki wybór, że brak jednego piłkarza niewiele zmienia. Ciekaw jestem natomiast, jak zareagują kadrowicze. Jednych sukces jeszcze bardziej „nakręca”, a inni mają problem, by wrócić do ligi – zastanawia się Oleksandr Szeweluchin, obrońca Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online