Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Piotr Stokowiec (trener KGHM Zagłębia Lubin): Potwierdziło się dziś jak paskudne jest prowadzenie 2:0. Kluczowa była bramka na 1:2. W drugiej połowie nie musieliśmy wysoko atakować, bo zabrzanie nie mieli pomysłu na rozmontowanie naszej defensywy poza stałymi fragmentami gry. Stracony gol podciął skrzydła mojej drużynie, wkradło się trochę paniki. Górnik przeważał, ale my też wyprowadzaliśmy kontry. Nie załamuję rąk, obu drużynom gratuluję determinacji i walki. Jeżeli ktoś uważa za kompromitujące zremisowanie meczu, w którym prowadziło się 2:0, to znaczy, że mało przeżył w piłce. Dziś bardziej zagrała psychologia. W naszej drużynie było czterech zawodników grających pierwszy sezon w ekstraklasie. Zabrakło nam trochę wyrachowania i doświadczenia, ale zawodnikom gratuluję wywiezienia z trudnego terenu jednego punktu. Myślę, że wynik jest sprawiedliwy.

Leszek Ojrzyński (trener Górnika Zabrze): Dobrze, że zdobyliśmy punkt, chociaż przez 30 minut drugiej połowy zamiast dwóch mogliśmy zdobyć cztery bramki. Stłamsiliśmy przeciwnika, stworzyliśmy sytuacje pod jego bramką, kotłowało się w polu karnym Zagłębia. Tak to jest, że jeśli nie uda się wygrać, trzeba chociaż zremisować. Po przerwie przy stanie 0:2 pozostało nam albo wyjść, rozkleić się i skompromitować albo wycisnąć z tego meczu dużo. Zawodnicy przekonali się, że mogli nawet wygrać. Zrobiłem w pierwszej połowie dwie zmiany, były ryzykowne, bo weszli świeżo pozyskani przez nas zawodnicy, ale drużyna potrzebowała impulsu. Mamy nad czym pracować, bo za łatwo tracimy bramki. W niektórych momentach brakuje nam charakteru, odpowiedzialności, agresywności i komunikacji między sobą. Żeby to zmienić trzeba mieć siłę i być zgraną drużyną. Dalej jesteśmy czerwoną latarnią w tabeli i oby ten dzisiejszy mecz był "kopem" na przyszłość.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]