Pozwolenie na użytkowanie trybuny południowej

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dolnej części trybuny południowej zabrzańskiego Stadionu.
Obowiązkowa kontrola poprzedzająca wydanie opinii wykazała, że przyjęte przez inwestora rozwiązania techniczne dotyczące dolnej części trybuny południowej umożliwiają użytkowanie tej części Nowego Stadionu zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i zachowaniem obowiązujących przepisów prawa, a inwestycja została zrealizowana zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym. Przyjęte przez inwestora rozwiązania w pełni umożliwiają kontynuację pozostałej części inwestycji.
Pozyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu jest milowym krokiem w kierunku organizacji meczów rundy jesiennej na Stadionie przy Roosevelta – mówi Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. Po oddaniu do użytkowania nowej trybuny Stadionu łączna ilość dostępnych na Stadionie miejsc wynosi 5520. Tym samym zabrzański Stadion spełnił stawiane mu w tym zakresie wymogi infrastrukturalne.
Ostatni krok w kierunku organizacji meczów Ekstraklasy w Zabrzu należy jednak do Klubu i łączy się z pozyskaniem przez Górnik Zabrze SSA zgody komisji licencyjnej na grę Górnika na zabrzańskim obiekcie. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w najbliższym czasie.

źródło: stadion-zabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]