Robert Warzycha: Nie można promować drużyn, które „przespały” pół sezonu

Trener Górnika, Robert Warzycha mówi o okresie przygotowawczym zespołu oraz przedstawia "swoją" koncepcję reorganizacji rozgrywek.
» Odejście którego z zawodników jest największą stratą dla Górnika? Steinborsa, Augustyna, czy może Gancarczyka?
Robert Warzycha: - W przekroju całego sezonu Błażej Augustyn był naszym kluczowym zawodnikiem i jego odejście do szkockiego Heart of Midlothian na pewno jest dużym osłabieniem Górnika. 

» Klub niedawno podpisał nowe kontrakty z Łukaszem Madejem i Rafałem Kosznikiem. To pan naciskał na działaczy Górnika, by to zrobili?
- Tak powinna wyglądać polityka kadrowa klubu, nazywamy to dalekowzrocznością. Nie można czekać z takimi sprawami czekać na ostatnią chwilę, bo wówczas klub wychodzi jak Zabłocki na mydle. Górnik wyciągnął wnioski z przeszłości, nie tak znowu odległej, gdy za darmo z Zabrza odeszli Prejuce Nakoulma i Paweł Olkowski. Dlatego wcale nie musiałem prosić działaczy, ani na nich naciskać, by przypilnowali tej sprawy. To po prostu wyszło samo z siebie. Madej i Kosznik sprawdzili się w poprzednich rozgrywkach, młodzi piłkarze mają się od kogo uczyć i na kim wzorować, więc ten ruch klubu ze wszech miar jest godny pochwały.

» System rozgrywek panu odpowiada? Sezon zasadniczy plus siedem spotkań to pańskim zdaniem dobre rozwiązanie?
- Nie ukrywam, że w tym przypadku mam mieszane uczucia. Na pewno obowiązujący obecnie system rozgrywek jest bardzo ciekawy dla kibiców, dla piłkarzy i trenerów - znacznie mniej. Jestem zwolennikiem wariantu, by nie dzielić na pół punktów zdobytych w sezonie zasadniczym. A jeżeli dzielimy, to w trzeciej fazie za zwycięstwo powinno się przyznawać tylko dwa punkty, a jeden za remis. Nie można przecież promować drużyn, który „przespały” pół sezonu. Sześć punktów mogą odrobić w dwóch kolejach, a przy mojej propozycji dopiero w trzech.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]