Józef Dankowski: Cieszymy się z organizacji gry, którą prezentujemy

Trener Górnika, Józef Dankowski po wygranym sparingu z Zagłębiem Lubin mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych.
- Wynik sparingu jest pochodną naszej gry - powiedział trener Górnika. - Mogliśmy strzelić trzy, cztery, a nawet pięć bramek. Gergel nie wykorzystał rzutu karnego, w drugiej połowie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, a raz bramkarz Zagłębia obronił w niesamowitym stylu strzał po dobrze rozegranym rzucie wolnym. 
- Bardziej niż ze zwycięstwa cieszymy się z organizacji gry, którą prezentujemy. Po prostu małymi kroczkami idziemy do przodu. Grupa ludzi, która z nami pracuje, utrzymuje poziom gry, poziom jej organizacji. To, że wygraliśmy wszystkie sparingi nie oznacza, że nie robimy błędów. Przeciwnie, robimy je, ale mamy tego świadomość i zrobimy wszystko, by je wyeliminować. Z wyników nie wyciągamy zbyt daleko idących wniosków, to są dopiero harce przed ligą, więc mimo panujących upałów staramy się mieć chłodne głowy. Zostały nam do rozegrania jeszcze dwa sparingi, które posłużą dalszemu zgrywaniu się nowych zawodników, którzy dołączyli do zespołu oraz dalszym próbom ustawień w różnych konfiguracjach osobowych formacji i drużyny.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]