17 lat bez zwycięstwa Górnika przy Łazienkowskiej

18.10.1998 – tego dnia Górnik Zabrze odniósł ostatnie zwycięstwo ligowe na stadionie przy Łazienkowskiej. Od tej pory zabrzanie w Warszawie dziesięć razy przegrali i czterokrotnie zremisowali.
12. kolejka Ekstraklasy sezonu 1998/1999 to ostatni raz, kiedy zabrzanie wywieźli z Warszawy trzy punkty. Goście wygrali 1:0 po bramce w doliczonym czasie gry, którego autorem był Tomasz Sobczak. W meczu tym oczywiście nie zagrał żaden z zawodników, którzy wystąpią w niedzielę, ale składy obu drużyn obfitowały w wiele znanych nazwisk. Po stronie Legii występowali m.in.: Grzegorz Szamotulski, Jacek Zieliński, Jacek Bednarz, Jacek Magiera, Cezary Kucharski czy Piotr Włodarczyk, a w składzie Górnika mieliśmy takich zawodników jak: Kamil Kosowski, Michał Probierz czy Dariusz Dźwigała.
O ile na ligowe zwycięstwo przy Łazienkowskiej piłkarze 14-krotnego mistrza Polski czekają już prawie 17 lat, o tyle na pokonanie Legii w lidze, niezależnie od miejsca rozegrania spotkania, także ponad trzy lata. Ostatni raz w Ekstraklasie Górnik okazał się lepszy od Legii 19.02.2012, pokonując zespół Legii 2:0. Bramki dla zabrzan zdobyli Prejuce Nakoulma i Mariusz Magiera. W tamtym meczu po stronie Legii wystąpiło już kilku zawodników, którzy nadal reprezentują nasz klub, a byli to: Dusan Kuciak, Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk i Michał Żyro.
Od czasu ostatniej ligowej porażki z Górnikiem Legia zdążyła już z rywalem z Zabrza wygrać pięć razy oraz dwukrotnie zremisować. W grudniu 2013 roku Legia przegrała w Zabrzu 1:3 w meczu Pucharu Polski, odpadając tym samym już w fazie 1/8 tych rozgrywek.
Patrząc na ostatnie lata rywalizacji Legii z Górnikiem można stwierdzić, że zespół z Warszawy wyraźnie ją zdominował. Jednak jeśli chodzi o bilans wszystkich spotkań pomiędzy tymi dwoma zespołami w naszej lidze to jest on bardzo wyrównany – Legia wygrała 47 razy, Górnik 40, a 28 razy padł remis. Stosunek bramek lepsi mają legioniści, którzy zdobyli ich 166, a stracili 150.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]