Józef Dankowski: Mistrzem będzie... najlepszy

Przed Górnikiem mecze z Lechem Poznań i Legią Warszawa. Dla rywali zabrzan to będą najważniejsze spotkania sezonu.
Lech i Legia toczą zażartą walkę o mistrzostwo Polski. Jeśli górnicy odbiorą którejś z tych drużyn punkty, to znacznie pomogą jej konkurentowi. - To, czego my sami chcieliśmy w tym sezonie, zrobiliśmy już wcześniej. Oczywiście to nie oznacza, że chcemy pozostać tylko z tym dorobkiem punktowym, który już jest na naszym koncie - mówi trener Górnika, Józef Dankowski. 

Ciśnienie rośnie?
Józef Dankowski: - Zawsze jest duże. Wiem, że dzięki kalendarzowi znaleźliśmy się w centrum wydarzeń, ale mamy doświadczony zespół. Na pewno sobie z tym poradzi. Przygotowujemy się jak do każdego meczu granego w Zabrzu o 20.30. Czyli spotkanie w środę, analiza gry rywala, leżakowanie, odpoczynek, mecz...

Kto będzie mistrzem Polski?
- Proszę nie zadawać tak podchwytliwych pytań. Najlepszy! Chciałbym, by Górnik zdobył w ciągu kilku najbliższych dni... dwa, a może sześć punktów. Niech o tytule decydują pozostałe mecze.

Wie pan, że jest w sporcie coś takiego, jak pozytywna mobilizacja. Legii może bardzo zależeć, byście ograli Lecha, a Lechowi za kilka dni, by Górnik ograł Legię...
- Wiem, ale nic o tym nie słyszałem. Przynajmniej do sztabu szkoleniowego żadne sygnały nie dotarły.

źródło: Sport / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]