Sport: Szalony mecz w Białymstoku

Górnik zagrał w Białymstoku jedno z najlepszych spotkań w ostatnich tygodniach, a jednak zszedł z boiska pokonany. Goście oddali aż 20 strzałów na bramkę Bartłomieja Drągowskiego, z czego pięć celnych. Jagiellonia? Tylko dwa w światło bramki, a jednak wygrała 3:2!
Górnik lepiej zaczął. Częściej był przy piłce co kilka minut był bliski strzelenia gola. Wystarczyła jednak jedna kontra „Jagi”, po do dośrodkowaniu Mackiewicza pechowo skierował piłkę do własnej bramki Erik Grendel. Górnik wznowił grę od środka, w ciągu dwóch minut stworzył dwie kolejne okazje, a gospodarze wyprowadzili kolejną kontrę, po której wynik na 2:0 podwyższył Patryk Tuszyński. To były szalone minuty, bo po 60 sekundach piłkę w pole karne wrzucił Łukasz Madej, a Drągowskiego pokonał... Michał Pazdan. Trzy gole, z tego dwa samobójcze!
Druga połowa przez 30 minut nie zachwyciła. Górnik miał przewagę w polu, zdecydowanie częściej strzelał, ale klarownej okazji długo nie potrafił stworzyć. Jagiellonii z kolei wystarczył jeden rzut rożny, by podwyższyć na 3:1. Defensywa Górnika odpuściła krycie, a Taras Romanczuk strzałem głową skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że więcej emocji już w Białymstoku nie będzie. Błąd. Końcówka była szalona. Najpierw drugą bramkę dla zabrzan – po podaniu Gergela – strzelił Szymon Skrzypczak. Na tym nie koniec, bo Górnik „szukał” wyrównania. Najpierw kapitalny strzał Mariusza Przybylskiego świetnie obronił Drągowski, a kilka minut później świetne uderzenie debiutującego w Górniku Fabiana Piaseckiego trafiło w poprzeczkę. Wygrywając Jagiellonia zapewniła sobie co najmniej trzecie miejsce w lidze.