GKS zainteresowany Kompałą?

Już dawno oba śląskie zespoły nie przystępowały do derbów z tak eksponowanych pozycji - pisaliśmy przed październikowym spotkaniem na Bukowej. Górnik plasował się wówczas na szóstej pozycji w lidze, "Gieksa" okupowała najniższe miejsce podium. Zabrzanie kilka dni przed meczem bawili na pikniku w Sławkowie, kibice GKS odwiedzili siedzibę firmy Dospel wyjaśniając wiele spornych kwestii dotyczących zmiany nazwy swego ukochanego klubu. Polska przegrała z Łotwą, na otarcie łez wygrała z Nową Zelandią - taki był wówczas klimat jesiennej potyczki sąsiadów zza miedzy.

Potem Górnik w Katowicach rozczarował i choć strzelał w lidze w ośmiu kolejnych meczach bramki, poległ do zera. Katowiczanie mieli więcej atutów, a po dwóch miesiącach przerwał wtedy milczenie Krzysztof Gajtkowski, zdobywając jedną z bramek. Dopisali kibice obu zespołów stawarzając niepowtarzalną atmosferę.

Dziś w Katowicach nie ma już Gajtkowskiego, Zabrze opuścili Bledzewski, Niedzielan, Kriżanac. Mimo to obie jedenastki wciąż są w czołówce, wciąż dostarczają emocji kibicom obu drużyn. Jak zwykle zapowiada się wielki mecz, "górnicy" rozdają karty śląskim zespołom walczącym o puchary. Górnik nie stracił bramki na własnym boisku w dziewięciu kolejnych meczach od 23 września (z Wisłą Kraków), czyli 870 minut. O przodownictwo w rankingu "Złotych butów" rywalizują Kompała z Tkoczem, przy czym ten pierwszy otwiera listę życzeń... trenera Jana Żurka.

- Po meczach z Górnikiem i Wisłą Kraków będziemy wiedzieli na co się porywać - tonuje nastroje prezes Dospelu, Piotr Dziurowicz.

- Jestem przygotowany do rozmów dotyczących podpisania nowych umów z częścią piłkarzy. Nie z wszystkimi, skoro część oficjalnie deklaruje, że nie jest zainteresowana dalszą grą w Górniku. Innym proponujemy nawet dwukrotnie wyższe kontrakty. Myślę o młodszych graczach, typu Radler czy Prasnal, którzy czynią stałe postępy - stwierdza prezes Górnika, Zbigniew Koźmiński.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]