Rafał Kosznik bez kary od Komisji Ligi

Rafał Kosznik przeciwko Zawiszy nie zagra na pewno, jednak przed obrońcą Górnika stało widmo dłuższego rozbratu z piłką.
Dzisiaj Komisji Ligi miała się zająć zachowaniem zawodnika w czasie meczu z Pogonią. Kosznik w końcówce spotkania nadepnął na rękę leżącego na murawie Sebastiana Rudola, którego wcześniej sfaulował. Zdaniem wielu obserwatorów było to zachowanie z premedytacją, za co mogło czekać Kosznika 2-3 mecze dyskwalifikacji. Komisja jednak sprawą piłkarza Górnika nie zajęła się w ogóle.
- Komisja po zapoznaniu się z zapisem wideo sytuacji z udziałem zawodnika Rafała Kosznika stwierdziła, że zapis wideo nie daje 100% pewności co do tego, że zachowanie zawodnika było celowe, a tym samym podlegałoby karze wykluczenia (otrzymania czerwonej kartki). Wątpliwości w tym zakresie, zgodnie z zasadą domniemania niewinności, zostały rozstrzygnięte na korzyść zawodnika - wyjaśnił Zbigniew Mrowiec, przewodniczący Komisji.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]