Górnik walczy o ósemkę. Kilka możliwych wariantów

Wynik meczu Górnika z Zawiszą będzie najważniejszy, ale zabrzanie z pewnością będą nasłuchiwali wieści z innych stadionów. Kiedy Górnik zostanie w górnej ósemce...
1. Jeżeli wygra - W tym wypadku sytuacja jest prosta i klarowna. Każda wygrana zabrzan zapewni drużynie grę w „bezpiecznej” części tabeli. Przy korzystnych wynikach – czyli braku zwycięstw Pogoni i Lechii, które grają trudne mecze na wyjazdach – Górnik może awansować nawet na szóste miejsce. Śląska i Wisły na pewno nie wyprzedzi, bowiem z tymi drużynami ma niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań

2. Jeżeli zremisuje - Sytuacja lekko się komplikuje. Na pewno w najlepszym razie utrzyma ósme miejsce, bowiem od Pogoni i Lechii też na gorszy bilans bezpośrednich spotkań. W tym wypadku będzie jednak zależny od wyniku meczu rozgrywanego w Bielsku-Białej. Jeżeli Podbeskidzie pokona Lecha, to Górnik wyleci poza górną ósemkę. Pierwszy raz w tym sezonie!

3. Jeżeli przegra - Paradoksalnie, czy zremisuje, czy straci trzy punkty, sytuacja jest dokładnie taka sama! Górnik akurat w meczach z „góralami” ma lepszy bilans, więc przegrywając nie musi się obawiać remisu Podbeskidzia z Lechem. Tylko wygrana podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego sprawi, że zabrzanie zamieniliby się wtedy z Podbeskidziem miejscami.

Przy okazji takich spotkań zawsze ciekawa jest odpowiedź na pytanie, o co gra... rywal. Okazuje się, że Zawisza gra o... punkt! Po podziale dziś miałby ich piętnaście, bowiem zaokrąglamy w górę. Jeżeli nawet w Zabrzu wygra, to do drugiej części sezonu przystąpi z 16 „oczkami”. Zdecydowanie więcej może w 30. kolejce wygrać Lech, który gra w Bielsku-Białej. Teoretycznie może minąć Legię, jeżeli ta nie wygra z Pogonią. Dziś – po podziale – Lech ma 26 punktów. Jeżeli wygra w środę, będzie miał punktów 27. Dodajmy, że jeżeli Podbeskidzie wygra, to będzie w ósemce pod warunkiem, że przegra mecz ktoś z tria Pogoń-Lechia-Górnik.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]