Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dan­kow­ski (tre­ner Gór­ni­ka): Dziś przed me­czem oka­za­ło się, że bę­dzie­my mu­sie­li grać bez Ro­ma­na Ger­ge­la i Radka So­bo­lew­skie­go. Ich brak skom­pli­ko­wał nam moż­li­wość ma­new­ru, co było widać na bo­isku. 3:1 - kto nie wi­dział meczu, powie: Pogoń wy­gra­ła łatwo i przy­jem­nie. Uwa­żam, że nie. Pierw­sza po­ło­wa w na­szym wy­ko­na­niu nie była zła. Dostaliśmy piłkę do szat­ni. Muszę się przyjrzeć tej sy­tu­acji. Sędzia główny nie miał dziś najlepszego dnia i nie wiem czy nie był w tej sytuacji Robert Jeż łapany za koszulkę. Od tego się zaczęło. To, że za akcją nie zdążyli Dominik Sadzawicki i Mariusz Magiera, było tylko konsekwencją. Druga połowa przebiegła po myśli trenera Czesława Michniewicza. Puścili nas, byśmy jeszcze więcej grali piłką i czekali na kontry, a my nie potrafiliśmy się przebić przez obronę i dlatego przegraliśmy.

Czesław Michniewicz (trener Pogoni): Przygotowując się do tego spotkania, analizowaliśmy głównie fantastyczny mecz Górnika z Wisłą w Krakowie. Wiedzieliśmy, że Górnik stać na wiele. Zaczęliśmy dobrze, ale od 15. min. rywal zaczął bardzo dobrze operować piłką. Na szczęście po bardzo ładnej akcji zdobyliśmy bramkę do szatni. Tydzień temu pokazywałem zawodnikom jak strzela bramki Dennis Bergkamp. Maksymilian Rogalski strzelił bramkę w tym stylu. Schodząc do szatni, koledzy mówili do niego Bergkamp. Może dorobił się nowego pseudonimu. To była piękna i bardzo ważna dla nas bramka. Przed spotkaniem powiedziałem zawodnikom, że to dla nas półfinał. Jeśli wygramy, to finał za tydzień mamy na Łazienkowskiej. Przegrana oznaczała dla nas mecz w Warszawie o czapkę gruszek. Wygraliśmy, jedziemy do Warszawy na finał.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]