Górnik walczy z czasem

Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu, jest przekonany, że przynajmniej jedna trybuna zostanie oddana do użytku na czas.
Wykonawca też będzie miał 4 miesiące na wykonanie prac, które również zostaną rozpoczęte na trybunie południowej. Ten etap ma zostać ukończony w ciągu 2,5 miesiąca od podpisania umowy, czyli mniej więcej do połowy lipca.
Górnik nie wyklucza, że w razie potrzeby 2-3 pierwsze kolejki zagra na wyjazdach. Wtedy zyskałby kilka tygodni na dokończenie prac na trybunie południowej. Z drugiej strony klub musi być przygotowany na taką ewentualność, że zacznie sezon poza Zabrzem. We wniosku licencyjnym wskazano stadion Podbeskidzia, trwają jeszcze rozmowy z Sosnowcem i Katowicami.
- Ważne, że prace prowadzone w tej chwili na obiekcie w żaden sposób ze sobą nie kolidują. Montaż siedzisk i wygrodzeń może się zacząć wkrótce po podpisaniu umowy między nami i konsorcjum. Stanie się to w ciągu tygodnia. W tej chwili nie widzę zagrożeń, by na czas nie oddać do użytku przynajmniej jednego poziomu trybuny południowej – dodaje Tadeusz Dębicki, prezes spółki Stadion w Zabrzu. Prace na całym stadionie – związane z tymi konkretnymi przetargami – powinny być ukończone we wrześniu, jednak mało prawdopodobne, by jeszcze w tym roku drużyna zagrała na trzech otwartych dla kibiców trybunach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]