Ołeksandr Szeweluchin: Stać nas na więcej

Górnik Zabrze w meczu 28. kolejki polskiej ekstraklasy pokonał 2:0 PGE GKS Bełchatów. Piłkarzem, który postawił przysłowiową kropkę przy zwycięstwie zabrzan, był Ołeksandr Szeweluchin, który zaledwie 180 sekund potrzebował na zdobycie bramki po pojawieniu się na placu gry. Po zakończeniu spotkania obrońca nie krył radości z tego powodu.
- Bardzo długo czekaliśmy na zwycięstwo u siebie i w końcu się udało. Czy jesteśmy z siebie zadowoleni? Jeśli chodzi o wynik, to na pewno. Co do samej gry, to wiemy, że możemy jeszcze dużo poprawić. Stać nas na więcej i możemy grać jeszcze lepiej - rzekł Ołeksandr Szeweluchin.
Ukraiński zawodnik zameldował się na placu gry chwilę przed strzeleniem gola. Jak sam przyznał po spotkaniu, jego głównym zadaniem była jednak gra w defensywie. Aczkolwiek ze swojego trafienia piłkarz bardzo się cieszył.
- Wszedłem na boisko za napastnika, ale nie znaczy to, że miałem grać w ataku. Rozliczany byłem za grę w defensywie, bo miałem grać jako jeden ze stoperów. Skoro jednak udało mi się zdobyć bramkę, to tym lepiej - wyznał zawodnik zabrzan.
Przedstawiciele 14-krotnych mistrzów odskoczyli trochę w tabeli drużynom, które również mierzą w pierwszą ósemkę. Niemniej piłkarz Trójkolorowych przestrzega przed nadmiernym optymizmem, twierdząc, że przed jego zespołem jeszcze dwa trudne boje i dopiero po ich rozegraniu wszystko się rozstrzygnie.
- Mamy jeszcze dwa mecze przed sobą. Nasze morale po spotkaniu z Bełchatowem pójdzie w górę, ale pamiętamy, że sami skomplikowaliśmy sobie swoją sytuację, dlatego wiemy, że musimy teraz z szacunkiem podejść do każdego rywala - powiedział 32-latek.
Warto odnotować, że Ołeksandr Szeweluchin w poniedziałkowy wieczór zaliczył swoje drugie trafienie w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. W trwającej kampanii rosły defensor ekipy z ulicy Roosevelta rozegrał 21 spotkań.

źródło: ligapolska.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]