Adam Danch: Jeden punkt jest do przyjęcia

- Remis na Wiśle jest sprawiedliwym wynikiem. Nie możemy narzekać na ten jeden punkt - mówi Adam Danch, kapitan Górnika.
Górnik rozpoczął mecz w Krakowie bardzo pechowo, bo już w piątej minucie, po pierwszej akcji Wisły, stracił bramkę, ale zabrzan to nie podłamało. - Wyszliśmy ustawieni wysoko i szybko straciliśmy gola. Guerrier oddał strzał życia i piłka wpadła. Nam jakoś nie chciała wejść - mówi Adam Danch. Zabrzanie grali jednak cały czas konsekwentnie, nie pozwalali Wiśle na wymienianie podań i mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki. - W końcu Erik Grendel oddał podobny strzał i wpadło - zauważa kapitan Górnika. - Jestem szczęśliwy, że udało mi się zdobyć pierwszą bramkę w polskiej lidze. Szkoda, że nie miałem trochę więcej szczęścia w pierwszej połowie, kiedy trafiłem tylko w słupek - zwraca uwagę bohater zabrzan.
Kiedy jednak wydawało się, że goście, grając dalej w ten sposób, zmiotą Wisłę z boiska, ci się cofnęli i oddali inicjatywę. - Też nie chcieliśmy pójść "na hurra" do przodu, iść za ciosem i stracić jakiejś głupiej bramki - przyznaje Danch.
- Wiedzieliśmy, że Wisła jest groźna, więc się cofnęliśmy. Próbowaliśmy ich kontrować i mieliśmy swoją sytuację. Nie strzeliliśmy, ale na pewno jeden punkt jest do przyjęcia. Z przebiegu meczu możemy być zadowoleni i trzeba ten dorobek szanować. Wisła też miała swoje okazje - zaznacza Danch.
Zabrzanie przedłużyli więc już do sześciu lat serię bez porażki z Wisłą w Krakowie. - Dobrze nam się tu gra i zawsze zostawiamy po sobie niezłe wrażenie. Cieszy też, że kibice wspierają nas w takiej liczbie - kończy kapitan Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online