Górnik ma problemy z grą w rundzie wiosennej

To kolejna runda rewanżowa, w której zespół z Zabrza nie gra tak, jak jesienią. Podobnie było w poprzednich latach. Po rewelacyjnej pierwszej części sezonu wydawało się nawet, że 14-krotni mistrzowie Polski powalczą o miejsce w europejskich pucharach. Tymczasem przychodził wielki kryzys i drużyna obsuwała się w ligowej tabeli. Tak działo się w okresie, kiedy trenerem Górnika był obecny selekcjoner biało-czerwonych Adam Nawałka. 

Tak też jest i teraz. Z czego biorą się takie wahania formy zabrzańskich piłkarzy? – Przegraliśmy tylko jeden mecz, a dwa lata temu przydarzyło się aż dziesięć porażek na wiosnę. Teraz zdobywamy sporo bramek, gramy ofensywnie, tyle że popełniamy katastrofalne błędy w obronie – tłumaczy Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika.

W tym sezonie zabrzanie mają też olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów u siebie. Po raz ostatni na stadionie imienia Ernesta Pohla wygrali 23 sierpnia ubiegłego roku. Było to w spotkaniu z Górnikiem Łęczna. – Sytuacja nie jest taka, jakbyśmy sobie życzyli. Co innego, kiedy będzie nowy stadion i 15 tysięcy ludzi na trybunach. Doping poniesie piłkarzy, dzięki temu łatwiej się będzie grało i łatwiej będzie o zdobywane punkty – uważa dyrektor Warzycha.

Przed spotkaniem z Białą Gwiazdą do składu zabrzan wraca pauzujący w derbach duet Adam Danch – Erik Grendel. – To piłkarze podstawowej jedenastki, więc na pewno zagrają od pierwszej minuty. Większych zmian nie przewidujemy. Jak będzie z Wisłą? Ta drużyna pokazuje dobrą piłkę i jest to zespół o dużych umiejętnościach. Jedziemy tam jednak z nastawieniem zdobycia całej punktowej puli. Trzeba grać o zwycięstwo, tym bardziej że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie – podkreśla Robert Warzycha.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online