Komisji Ligi Ekstraklasy nie podoba się mixed zone Górnika

Komisja Ligi - czyli gremium dyscyplinarne „Ekstraklasy” SA - podczas środowego posiedzenia zwróciła uwagę na organizację tzw. strefy mieszanej podczas poniedziałkowych derbów Górnik - Ruch.
Zgodnie z zapisem regulaminu medialnego, wprowadzonego przez spółkę prowadzącą rozgrywki, gospodarz zobowiązany jest do takiej organizacji mixed zone, aby zawodnicy obu zespołów musieli przez nią przejść w drodze do autokaru bądź prywatnych samochodów (nie mają jednak - by była pełna jasność - odpowiadać na pytania dziennikarzy). 
Przy Roosevelta w ostatniej kolejce w owej strefie pojawili się jednak - i udzielali wywiadów - wyłącznie chorzowianie. Gospodarzy reprezentował w niej jedynie Łukasz Madej, który przychylił się do prośby klubowych służb medialnych. Pozostali zabrzanie swą szatnię opuścili albo wyjściem umożliwiającym im uniknięcie kontaktu z przedstawicielami prasy i mediów elektronicznych, albo przez strefę mieszaną przeszli grubo po upływie 45 minut, w czasie których - zgodnie z regulaminem - powinni się w niej pojawić.
Mecz z Ruchem był pierwszym, w którym strefa zorganizowana została właśnie w ten sposób. Eksperyment - jak widać - udał się średnio, a komisja zareagowała nie tyle na oficjalne sygnały, co na... dyskusję w tej sprawie, toczoną m.in. w serwisach społecznościowych. - Poprosimy działaczy Górnika o wyjaśnienia w tej sprawie - mówił wczoraj wiceprzewodniczący komisji, Seweryn Dmowski.
Zarząd Górnika jeszcze przed interwencją komisji w tej sprawie wystosował pismo do dziennikarzy obsługujących poniedziałkowe spotkanie. - Zapewniam, że podjęliśmy działania ułatwiające pracę mediom zgrupowanym w mixed zonie. Zarząd Klubu pracuje nad poprawą jej funkcjonowania i zapewniam, że już od następnego meczu wyjście zawodników z szatni gospodarzy odbywać się będzie przez strefę mieszaną - napisał przedstawiciel władz klubu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online