Kamil Kosowski: Jakości w grze Górnika praktycznie nie widziałem

Według Kamila Kosowskiego sercem jest z Górnikiem, ale docenia klasę piłkarzy Ruchu Chorzów, którzy mogli wygrać Wielkie Derby Śląska.
» Zaskoczyło pana, że to Ruch pokazał więcej jakości piłkarskiej?
Kamil Kosowski, były gracz Górnika, komentator Canal Plus: - Nie. Byłem sercem oczywiście za Górnikiem, ale obstawiałem w tym meczu... 2. Ruch ma naprawdę dobrych piłkarzy, szczególnie w drugiej linii. Babiarz, Surma... Nie mówię już o Starzyńskim i Kuświku, którzy w przodzie robią całą grę Ruchu. To zadziwiające, że z takimi zawodnikami Ruch jest piętnasty, ale w Zabrzu pokazali jakość. Stracili punkty trochę na własne życzenie.

» Można za coś pochwalić Górnik?
- Szczerze? Tylko za to, że przegrywając i będąc słabszym potrafili uratować remis. To oczywiście też jest ważne i bardzo trudne. Za to szacunek, ale jakości w grze Górnika praktycznie nie widziałem. Dobrą zmianę dał Rafał Kurzawa. Dobrze, bo trzeba stawiać na takich piłkarzy. Na dłuższą metę Górnik musi jednak mieć więcej do zaoferowania, jeżeli chce się utrzymać w ósemce. Zabrzanie zagrali za mało agresywnie wobec Starzyńskiego i właśnie Kuświka. Myślę o dwójce stoperów, ale też "Sobolu" i Gwaze. Zostawili im za dużo miejsca.

» Sporo emocji wzbudzają w Górniku dwa nazwiska – Łuczak i Augustyn.
- Łuczak miał doskonałą okazję. Powinien strzelić, ale nie zawsze piłka wpada do siatki. Oczywiście nie powinien się załamać zmianą, bo to zawodowy futbol. Trzeba zacisnąć zęby i grać... Myślałem jednak, że Górnik zagra bardziej ofensywnie od 60 minuty i Skrzypczak będzie grał razem z Łuczakiem. Inna rzecz, że Kuświk to po prostu nie jest. A Augustyn? Popełnia błędy, zbyt proste, jak na takiego piłkarza, ale akurat w tym meczu plusów było w jego grze więcej niż minusów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online