Piłkarze Górnika dostali dwie zaległe pensje

W Zabrzu są coraz spokojniejsi o formalną zgodę na grę w ekstraklasie w nowym sezonie. Być może Górnik grać będzie przy Bukowej.
Jeden z banków jest bliski objęcia obligacji, które - zgodnie z decyzją zabrzańskich radnych - będą gwarantowane przez gminę. To warunek absolutnie niezbędny, by komisja licencyjna dała klubowi "zielone światło". Klub wczoraj prowadził rozmowy w Katowicach na temat ewentualnej gry w nowym sezonie na Bukowej, o efektach poinformowała rzecznik Górnika, Joanna Haśnik. - Ustalono harmonogram prac na stadionie GKS-u Katowice, aby spełniał wymogi Live Parku i tym samym Górnik Zabrze mógł rozgrywać tam mecze - napisała na Twitterze Joanna Haśnik.

Przetarg na krzesełka
W czwartek spółka "Stadion w Zabrzu" przesłała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie przetargowe dotyczące dostawy i montażu krzesełek, wygrodzeń oraz barierek na zabrzańskim stadionie. Jeżeli tym razem nie będzie żadnych problemów formalnych, to na przełomie kwietnia i maja powinien zacząć się montaż siedzisk. Z informacji "Sportu" wynika, że pojawią się co najmniej dwie oferty. Ma to gwarantować rozstrzygnięcie przetargu w cenie zbliżonej to tej, która jest zapisana w kosztorysie.

Dogadani
Do uzyskania licencji niezbędne jest też uregulowanie zobowiązań wobec piłkarzy. Górnik kilka tygodni temu zrezygnował z zawierania ugód z zawodnikami. Uznano, że należności zostaną wypłacone w gotówce – z pieniędzy otrzymanych za wyemitowane obligacje – jednak warunkiem wyrażenia przez piłkarzy zgody na takie rozwiązanie była wypłata dwóch zaległych pensji. Wpłynęły one na ich konta w zeszłym tygodniu i drużyna praktycznie w komplecie przystała na propozycje zarządu. Jeden z wariantów uregulowania zaległości zakłada wypłacenie całej kwoty w jednej transzy w zamian za rezygnację przez piłkarzy z dziesięciu procent należnych im pieniędzy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]