Przy Roosevelta miesięcznie wydają o 100 tys. zł mniej

Maciej Małkowski, Mateusz Zachara, Dawid Plizga i Przemysław Oziębała w zimowym okienku transferowych opuścili Zabrze.
Tylko pierwszy z nich gra na poziomie ekstraklasy - wywalczył miejsce w pierwszej jedenastce GKS-u Bełchatów. Plizga miał trafić do Katowic, ale ostatecznie został wypożyczony do Termaliki, więc w najbliższy weekend zagra na inaugurację rozgrywek I ligi przeciwko drużynie z Bukowej. Zachara za chwilę rozpoczyna sezon w Chinach, a Oziębała wiosnę spędzi w Siarce Tarnobrzeg. Do Zabrza raczej już nie wróci, bowiem w czerwcu jego umowa z klubem dobiega końca.
Kadra została więc uszczuplona, ale istotne było także to, że dzięki odejściu tych zawodników zmniejszyły się koszty utrzymania pierwszej drużyny. O niezłą sumkę - nmiej więcej o 100 tysięcy miesięcznie. A przecież poza Zacharą, żaden z pozostałych graczy nie miał miejsca w jedenastce z Zabrza.
Byli jeszcze chętni na innych gracz Górnika. Marcin Prasoł bardzo chciał sprowadzić do Rybnika Rafała Kurzawę, a Piotr Mandrysz poza Plizgą był jeszcze zainteresowany Wojciechem Łuczakiem. Ci piłkarze zostali jednak na Roosevelta. Robert Warzycha nie chciał, by kolejni zawodnicy opuścili zimą klub.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]