Forum
 

Komisja Licencyjna PZPN anulowała Górnikowi 2 minusowe punkty

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym podjęto decyzje dotyczące m.in. Górnika Zabrze.
Podjęto decyzję o anulowaniu Górnikowi kary dwóch minusowych punktów. Ponadto Komisja postanowiła rozłożyć na raty płatność kary finansowej w wysokości 263.000 zł. 

W stosunku do Klubu Górnik Zabrze SSA warunkowo rozłożyć płatność kary finansowej w wysokości 263.000 zł nałożonej na Klub decyzją nr 1 z 17 grudnia 2014 roku na raty w następujący sposób:

- 33% kary płatne w terminie do 31 marca 2015 roku;

- 67% kary płatne w terminie do 31 grudnia 2015 roku pod warunkiem, iż Klub w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2015 roku utrzyma limity płacowe na poziomie ograniczeń nałożonych decyzją nr 14 Komisji z dnia 14 maja 2015 roku. W przypadku nie dotrzymania limitów płacowych, II rata kary będzie płatna niezwłocznie po wezwaniu przez odpowiednie organy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Uzasadnieniem powyższego jest chęć pomocy Klubowi w realizacji wprowadzanego obecnie programu naprawczego mającego na celu całkowitą restrukturyzację zadłużenia Klubu.

Jednocześnie po przeanalizowaniu przedstawionych przez Klub Górnik Zabrze SSA dokumentów dotyczących spłaty zawartych porozumień stwierdziła, iż Klub spłacił wszystkie należności względem wierzycieli, do których został zobowiązany w pkt 2 decyzji nr 7 z dnia 4 listopada br. Wobec powyższego Komisja nie stwierdziła podstaw do odwieszenia Klubowi kary dwóch ujemnych punktów nałożonych decyzją nr 7 z dnia 4 listopada 2014 roku.

Informacja o ugodach zawartych przez kluby Ekstraklasy przed sezonem 2015/16

Jednocześnie Komisja ds. Licencji Klubowych informuje, że w dniu 9 lutego 2015 minął ostateczny termin składania w PZPN informacji o ugodach podpisanych z pracownikami (w tym piłkarzami), prolongującymi terminy zapłaty wynagrodzeń wymagalnych do 31 grudnia 2014, które mogą być uwzględnione w postępowaniu licencyjnym na sezon 2015/16. Komisja ds. Licencji Klubowych informuje, że jedynie 4 kluby Ekstraklasy zawarły porozumienia z wierzycielami (pracownikami, w tym piłkarzami) na bieżący sezon licencyjny. Dla porównania w sezonie 2013/2014 ponad 10 Klubów Ekstraklasy zawierało porozumienia w celu spełnienia wymogów licencyjnych, natomiast w sezonie 2014/2015, było to 6 Klubów.


źródło: PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online