Jan Żurek: Górnika nie prześcignie żaden śląski zespół

Jan Żurek, były szkoleniowiec Górnika Zabrze, przekonuje, że drużyna z Roosevelta wciąż będzie w stanie krzyżować szyki najlepszym.
Jeśli jedynym ratunkiem dla klubu ma być zamiana zadłużenia krótkoterminowego na długoterminowe (emisja obligacji), to znaczy, że czternastokrotni mistrzowie Polski naprawdę znaleźli się na skraju przepaści. Trudno w to uwierzyć, patrząc na układ ligowej tabeli. Ale nie brak głosów, że i w najbliższych miesiącach troski natury egzystencjalnej nie znajdą prostego przełożenia na sportową dyspozycję piłkarzy z Roosevelta
"Sport" pyta Jana Żurka, byłego szkoleniowca wielu ekstraklasowych klubów, w tym zabrzan, czy Górnik pozostanie najwyżej sklasyfikowanym śląskim klubem, mimo dramatycznej sytuacji finansowej.
- Górnika nie prześcignie w tabeli żadna inna śląska ekipa; nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - zaskakuje stanowczością sądu Żurek. - Zabrzanie mają swoje problemy natury materialnej, ale dysponują zdecydowanie najsilniejszym potencjałem piłkarskim. Można się było o tym przekonać w wielu spotkaniach rozegranych przez nich jesienią. Nie ma jednak co ukrywać, że sytuacja, w jakiej przyszło im obecnie funkcjonować, jest chora. Jeżeli jesteś piłkarzem i podpisujesz kontrakt w klubie zawodowym, to masz prawo oczekiwać, że umowa będzie realizowana. Na samej ambicji nie da się jechać w nieskończoność. Irytacja będzie pompowana tak długo, dopóki z hukiem nie pęknie. Ale to jeszcze nie pora na negatywne następstwa takiego stanu rzeczy. Najbliższej wiosny Górnik ponownie będzie w stanie pokrzyżować szyki najlepszym.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]