Pierwsze w Polsce Socios nie zwalnia tempa! Podsumowanie stycznia w Socios Górnik

Pomimo zimowej przerwy w rozgrywkach ligowych, życie kibicowskie w Zabrzu kwitnie w najlepsze! Zaledwie po dwóch miesiącach działalności Socios Górnik, w Stowarzyszeniu zrzeszyło się już 706 kibiców, a sama organizacja zebrała już 41 827 zł!
Rozwój pierwszej w piłkarskiej Polsce inicjatywy w modelu Socios nabiera tempa! Plan, w którym kibice Górnika są dużym wsparciem w finansowaniu klubu, staje się coraz bardziej realny i nie tak bardzo odległy, jak mogło się wielu wydawać jeszcze w grudniu. Do stowarzyszenia stale dołączają nowi kibice, a na konto wpływają systematycznie pieniądze tytułem składek członkowskich oraz darowizn. Wiele wskazuje też na to, że luty może być przełomowym miesiącem w rozwoju Socios.

Pierwszy tysiąc coraz bliżej!

Tytaniczna praca nad promocją działalności i idei stowarzyszenia, wykonana przez kilkadziesiąt osób, niezmiennie przynosi efekt. Mimo przerwy w rozgrywkach i wydawałoby się nienajlepszego czasu na organizację życia kibicowskiego, do Socios wciąż dołączają nowi członkowie. – Od stycznia trafiły do nas 246 nowe deklaracje. Duża część z nich przyszła pocztą z najróżniejszych stron Polski i Europy. Pozostałe zebraliśmy podczas organizowanych spotkań z kibicami Górnika Zabrze w Rudzie Śląskiej, Gliwicach, Zawadzkich i Knurowie. W sumie członków Socios Górnik jest już 706 i wiele wskazuje na to, że już wkrótce będziemy się liczyć nie w setkach a w tysiącach – mówi Marek Krupa, prezes stowarzyszenia.

Kolejne 20 tys. na koncie Socios

Wraz z nowymi kibicami, na konto wpływają kolejne składki członkowskie i darowizny. – Podobnie jak w zeszłym miesiącu zebraliśmy ponad 20 tys. złotych. 95% tej kwoty pochodzi ze składek członkowskich. Pozostałe 5% pochodzi z darowizn. Liczymy, że z miesiąca na miesiąc te wpływy będą się zwiększać, wraz z rozrastaniem się stowarzyszenia i prowadzenia kolejnych działań marketingowych – mówi Tadeusz Bożek, skarbnik stowarzyszenia.

Luty pod znakiem umowy z klubem, biznesu i marketingu

Przedstawiciele stowarzyszenia nie spoczywają jednak na laurach i w dalszym ciągu rozwijają organizację. Według planów w lutym będzie się wiele działo pod kątem biznesowym i marketinowym. – Zaledwie miesiąc temu wspominaliśmy o dużym zainteresowaniu firm, które w różnej formie chcą zaangażować się w projekt. Z kilkoma z nich powoli finalizujemy rozmowy. Niektóre projekty zapowiadają się bardzo obiecująco – dodaje tajemniczo prezes Krupa. Kluczową kwestią dla marketingu jest podpisanie umowy z klubem. – Negocjacje nieco się przedłużają. Na chwilę obecną kwestią sporną pozostaje temat wykorzystania przez stowarzyszenie herbu klubu. Mamy nadzieję, że jeszcze przed starem rundy wiosennej uda nam się porozumieć w tej kwestii i będziemy mogli rozpocząć wspólne działania promocyjne ramię w ramię z klubem. – podkreśla prezes Socios Górnik. Niezależnie od tych działań stowarzyszenie będzie prowadziło działania promocyjne i integracyjne w śląskich miastach oraz wizerunkowe. – Chcemy pokazać inną twarz kibica. Kibica świadomego legendy Górnika, odpowiedzialnego, otwartego na innych, zaangażowanego w życie klubu i finansowo go wspierającego – kończy Krupa.

DANE STATYSTYCZNE DOTYCZĄCE CZŁONKOSTWA W STOWARZYSZENIU „SOCIOS GÓRNIK” - stan na dzień 4.02.2015 r.

1. Ilość zatwierdzonych deklaracji członkowskich: 706;
2. Podział według płci: Kobiet: 67, Mężczyzn: 639;
3. Podział według rodzaju zamówionej karty: Bajtel 87, Standard 529, Silver 65, Gold 20, Platinum 5;
4. Podział według częstotliwości płacenia składek: miesięcznie 489, kwartalnie 85, półrocznie 41, rocznie 91;
5. Najmłodszy Socio: 7 miesięcy (ur. czerwiec 2014);
6. Najstarszy Socio: 83 lata! (rocznik 1932);
7. Podział wg kraju zamieszkania: Polska: 676, Niemcy: 19, Anglia: 5, Irlandia: 4, Szwecja: 1, Holandia: 1;
8. Miasta z których jest najwięcej członków: Zabrze: 192, Ruda Śl.: 98, Gliwice: 80, Łaziska Górne: 33, Knurów: 25. Ogółem członkami Socios są mieszkańcy 115 miejscowości z czego 93 miejscowości w Polsce i 22 miejscowości za granicą.

Sporządził: Sekretarz „Socios Górnik”: Tadeusz Bożek

źródło: sociosgornik.orgRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]