Górnik zacznie nowy sezon na obcym stadionie?

Obiekt rezerwowy czy oddanie jednego sektora nowego stadionu przy Roosevelta? Zabrzanie stają pod ścianą.
Na stadionie przy Roosevelta, który dziś może pomieścić tylko 3000 widzów, Górnik w zasadzie nie ma prawa rozpocząć kolejnego sezonu! Nowe przepisy licencyjne wymagają, by od lipca każdy stadion ekstraklasy miał co najmniej 4500 miejsc siedzących. Klub stanął więc pod ścianą. We wniosku licencyjnym prawdopodobnie zostanie wpisany obiekt rezerwowy. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. Przede wszystkim jednak podjęta zostanie próba otwarcia przynajmniej jednego sektora nowej trybuny, by można było wpuścić na nią kibiców.
O otwarciu nowego stadionu w lipcu, kiedy rozpocznie się nowy sezon ekstraklasy, nie ma mowy. Ekstraklasa co prawda może się zgodzić, by Górnik kilka pierwszych meczów zagrał na wyjazdach, ale to nie rozwiązuje problemu. Dziś w miarę realny termin, w którym 24000 ludzi będzie mogło wejść na obiekt przy Roosevelta, to przełom września i października, choć też nie ma gwarancji, że do tego czasu zakończony zostanie odbiór obiektu przez odpowiednie instytucje.
Nie ma pewności, że budowa nie potrwa jeszcze dłużej. Przed tygodniem okazało się, że zabrzański Mostostal, który jako jedyny zgłosił się do przetargu na wykonanie prac przed stadionem, złożył ofertę o ponad 50 procent przekraczającą kwotę przewidzianą na ten zakres prac w kosztorysie. Spółka Stadion w Zabrzu ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęła, ale z informacji "Sportu" wynika, że najbardziej prawdopodobny scenariusz to ogłoszenie nowego przetargu na ten zakres prac, co kolejny raz przesunie termin zakończenia inwestycji.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]