Forum
 

Dankowski: Wyniki sparingów to w tym momencie sprawa drugorzędna

Czy wynikami sparingów Górnika można się niepokoić? Podczas zgrupowania w Turcji zabrzanie rozegrali dotąd dwa mecze testowe. Spotkania z Karpatami Lwów i Alanyasporem zakończyły się remisami.
- Mecz z Karpatami był wyrównany, z dużymi fragmentami naszej dobrej gry. Prezentowaliśmy niezłą organizację gry na tym etapie przygotowań do rundy wiosennej. W pierwszej, godzinnej części gry zagrali zawodnicy, którzy już wcześniej potwierdzali swoją przydatność w zespole, końcowe 30 minut, kiedy dokonaliśmy zmian, pokazało, że mamy szeroką, wyrównaną kadrę. W drugim meczu było podobnie. Cieszy to tym bardziej, że ćwiczyliśmy nowe ustawienia personalne. W drugiej połowie wystąpiła trójka juniorów: Jarosław Potoniec, Michał Teichman i Maciej Wolański, cała trójka nie zawiodła, ale przed nimi jeszcze dużo ciężkiej pracy - opisuje trener Józef Dankowski.
Szkoleniowiec Górnika nie przejmuje się brakiem zwycięstw. - Wyniki spotkań to w tym momencie sprawa drugorzędna, najważniejsze jest to, że realizujemy zamierzony plan. W czasie tych dwóch sparingów straciliśmy jedną bramkę, w dodatku z rzutu karnego. Optymistyczne jest to, że cały zespół gra w defensywie zaraz po stracie piłki. Straciliśmy jedną bramkę i to cieszy, zdobyliśmy też tylko jedną, nie jest to powód do zbytniego zadowolenia, ale nie zapominajmy, w jakim momencie przygotowań jesteśmy - przypomina.

źródło: gornikzabrze.pl / GWRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online