Zachara: Ostateczna decyzja wymagała trochę namysłu

Mateusz Zachara związał się z chińskim Henan Jianye na trzy lata. Będzie występował tam z numerem 20.
- Oferta z tego kraju pojawiła się pod koniec grudnia, a później wszystko potoczyło się już bardzo szybko. Wiza, wylot, testy medyczne... Z pewnością ostateczna decyzja wymagała trochę namysłu, ale po tym, co zobaczyłem na miejscu, jestem spokojny i zadowolony, że tutaj trafiłem - mówi Zachara na stronie Fairsport.pl. 

- Siedziba klubu mieści się w 7-milionowej stolicy prowincji Henan - Zhengzhou. Klub ma wielu kibiców, na meczach regularnie pojawia się ponad 20-tysięcy widzów, do tego wszyscy tutaj z sentymentem wspominają Emanuela Olisadebe. Zespół został tej zimy gruntownie przebudowany. Wraz ze mną kontrakt podpisali Duńczyk oraz Hiszpan. Mam nadzieję, że od tego sezonu będziemy piąć się w górę tabeli - opowiada Zachara, który dziękuje wszystkim w Górniku i trzyma za zabrzański klub kciuki.

Zachara został przedstawiony przez swój nowy klub podczas oficjalnej konferencji prasowej. Uczestniczyło w niej aż siedmiu nowych zawodników Henan Jianye. Poza Zacharą, Chińczycy pozyskali też m.in. Filipińczyka Javiera Patino i Duńczyka Eddiego Gomesa. Henan Jianye - już z nowymi zawodnikami w składzie - udaje się teraz na zgrupowanie do Korei Płd. Kwota transferu Zachary nie została ujawniona. Wiadomo, że w jego kontrakcie znajdowała się klauzula umożliwiająca mu odejście za 0,5 mln euro. Taki zastrzyk gotówki jest zbawieniem dla Górnika, który ma potężne problemy finansowe. Zarobione pieniądze w znaczący sposób pomogą klubowi w staraniach o licencję na kolejny sezon.

Trenerem chińskiej ekipy jest Ja Xiuquan. To doświadczony, 51-letni szkoleniowiec, w przeszłości selekcjoner chińskiej reprezentacji U-17 i U-23. Jako piłkarz był zawodnikiem m.in. Partizana Belgrad i Gamba Osaka.

źródło: Fairsport.pl / Gazeta WyborczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]