Nowe zadania dla Gergela

Wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej kibice Górnika zobaczą Romana Gergela na nieco innej pozycji na boisku, niż było to w pierwszej rundzie.
Jesienią Słowak był jednym z objawień naszej ekstraklasy. Nic dziwnego, że już pojawiły się spekulacje, że wkrótce może opuścić jedenastkę z Zabrza. Mówi się, że może trafić do Lecha czy Lechii. Póki co na szczęście dalej trenuje z Górnikiem. 
W sobotnim sparingu z Polonią Bytom (5:1) Gergel zagrał nie na skrzydle, jak to było wcześniej, ale tuż za napastnikiem, którym w meczu z bytomianami był Bartosz Iwan. Gergel pokazał, że dobrze potrafi się znaleźć na tej pozycji, a efektem tego była zdobyta bramka. - To nie nowa pozycja dla mnie. Wiosną roku temu grałem tak w Dunajskiej Stredzie i miałem bardzo dobrą rundę, bo skończyło się na trzech bramkach i bodajże sześciu asystach. Lubię grać ofensywnie - podkreśla.
Słowacki pomocnik jest zresztą bardzo uniwersalnym graczem. Kiedy jeszcze grał w MSK Żylinia w Lidze Mistrzów przeciwko Chelsea Londyn jesienią 2010 roku, to na Stamford Bridge przyszło mu zagrać w... obronie. - Wolę jednak grać bardziej z przodu - mówi z uśmiechem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]