Augustyn: Celujemy w czołową ósemkę

Błażej Augustyn mówi o trudnej sytuacji klubu. Sam podkreśla, że on nie jest niczemu winny, a ponosi konsekwencje.
Trudna sytuacja finansowa Górnika jest ciężka, mówi się o tym już od dłuższego czasu. Nie ukrywa tego również obrońca zabrzańskiego klubu, Błażej Augustyn. - Nie da się o tym nie myśleć. Jakby nie było, to są nasze pieniądze, na które ciężko pracowaliśmy a w ogóle ich nie widzimy. My z czystym sumieniem możemy spojrzeć sobie w oczy - mówi zawodnik. 

Piłkarz jednak, mimo zaległości płacowych, pod względem zaangażowania w pracę w rundzie jesiennej nie ma sobie nic do zarzucenia. - Ze wszystkim sobie radzimy. Jesteśmy uodpornieni psychicznie na wiele rzeczy, które nas spotykają. Nie jesteśmy winni sytuacji w której się znaleźliśmy. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że tylko my tutaj wykonujemy swoją robotę właściwie. Mogliśmy co prawda zdobyć trochę więcej punktów ale się nie udało. Powiedzmy sobie szczerze, że klub powinien w ogóle być zadowolony jeśli utrzymamy Górnika w lidze. My jako zespół celujemy jednak w czołową ósemkę - mówi obrońca.

Augustyn odniósł się również do transferu Zachary do Chin. - Mateusz jest naszym mocnym ogniwem, ale takie jest życie że lepszy odchodzi. Trener Zamilski zawsze nam powtarzał, że nie ma ludzi niezastąpionych i zawsze ktoś wskakuje na miejsce tych co odchodzą. Może u nas też ktoś taki się pojawi - mówi na zakończenie Augustyn, podkreślając również, że sam liczy na jak najszybszy transfer.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]