Sparing: Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:5 (0:2)

Roman Gergel strzelił pierwszą w tym roku bramkę dla drużyny z Roosevelta. Sparing Górnika Zabrze z Polonią Bytom ostatecznie rozegrano na stadionie w Bytomiu i był on otwarty tylko dla przedstawicieli mediów. Podopieczni Roberta Warzychy wygrali pewnie 5:1, a pierwszą bramkę w tym roku dla zabrzan strzelił Roman Gergel po podaniu Łukasza Madeja. Na 2:0 podwyższył Bartosz Iwan, który zagrał jako wysunięty napastnik, a trzeciego gola zdobył Jarosław Potoniec, zdolny junior, który został włączony do kadry Górnika na rundę wiosenną. Przy tym golu asystował Przemysław Oziębała, który okazał się bohaterem spotkania, bowiem w jego końcówce strzelił dwa gole.

W Górniku nie grał Radosław Sobolewski, który ma lekki uraz i trenował indywidualnie. Podobnie jak Pavels Steinbors. Nie przyjechał do Bytomia Erik Grendel. Słowak miał grać, ale został w Zabrzu. Też z powodu urazu. Z dobrej strony pokazał się w drugiej połowie Gruzin Alawerdaszwili.

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:5 (0:2)
Bramki: Kamil Walesa (69.) - Roman Gergel (34.), Bartosz Iwan (45.), Jarosław Potoniec (64.), Przemysław Oziębała (71., 86.).

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).
Widzów: 40.

Skład Górnika: (I połowa) 96. Mateusz Kuchta - 26. Adam Danch, 2. Błażej Augustyn, 30. Michał Teichman - 77. Roman Gergel, 25. Dzikamai Gwaze, 38. Bartosz Iwan, 24. Łukasz Madej, 10. Konrad Nowak, 4. Rafał Kosznik - 89. Wojciech Łuczak. (II połowa) 99. Grzegorz Kasprzik - Dominik Sadzawicki (81 Mateusz Słodowy), Ołeksandr Szeweluchin, 22. Seweryn Gancarczyk, Mariusz Magiera - 8. Przemysław Oziębała, Rafał Kurzawa, 29. Róbert Jež, 27. Jarosław Potoniec (81 Wojciech Król) - Giorgi Alawerdaszwili, Szymon Skrzypczak (81 Dawid Plizga).

źródło: Sport / gornikzabrze.pl