Sport: Górnik lepszy w dziesiątkę, ale rok skończył trzema porażkami z rzędu do zera

Zabrzanie w pierwszej połowie stracili gola, Bartosza Iwana i Roberta Jeża. Jagiellonia wygrała po pięciu meczach bez zwycięstwa, a trzy punkty zapewniła sobie w pierwszej połowie. Była wtedy lepsza i zasłużenie zdobyła gola. W 3 min Ukrainiec Taras Romanczuk trafił piłką w słupek. W odpowiedzi kapitalny strzał Roberta Jeża obronił Bartłomiej Drągowski. W 26 min Przemysław Frankowski był sam na sam z Pavelsem Steinborsem, ale tej okazji nie wykorzystał. Skuteczniejszy był kilka minut później. Fantastyczną akcję przeprowadził Nika Dżalamidze. Jego strzał trafił w słupek, a odbita od niego piłka trafiła na głowę Frankowskiego. Bramka była pusta, a gol był formalnością. Wspomniany Jeż miał już wtedy na koncie żółtą kartkę. Absolutnie zasłużoną. Drugą, też słusznie ujrzał kilka sekund przed przerwą. Zabrzanie w 38 minucie trafili do siatki – Mateusz Zachara głową – ale był na niewielkim spalonym.
Górnik całą drugą połowę grał w dziesiątkę, ale mógł wywieźć z Białegostoku co najmniej remis. To goście nadawali ton grze po przerwie i nie było widać, że mają na boisku jednego gracza mniej. W 48 min Roman Gergel uderzał z pola karnego, ale jego uderzenie zablokował Marek Wasiluk. Kwadrans później w podobnej sytuacji w stopera Jagiellonii trafił Łukasz Madej. Miał setkę Wojciech Łuczak, ale najlepszej sytuacji kwadrans przed końcem gry nie wykorzystał Radosław Sobolewski, przegrywając akcję sam na sam z Drągowskim. Jeszcze w 83 min Gergel z bliska uderzał głową, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Jagiellonia dopiero w końcówce po szybkich kontrach mogła podwyższyć wynik. Także dzięki strzale... Augustyna, który trafił w słupek. Meczu nie dokończył Bartosz Iwan, który w pierwszej połowie niefortunnie upadł i musiał opuścić boisko. Jagiellonia wygrała pierwszy raz po trzech kolejnych porażkach, a Górnik przegrał trzeci raz z rzędu do zera.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]